Головна / Поради / Як вибрати піч-камін в будинок

Як вибрати піч-камін в будинок

Чи можна встановити піч — камін в дерев’яному будинку? Деякі вважають, що це неможливо, так як через це в значній мірі збільшується небезпека загоряння. Насправді, це не зовсім так. Все залежить від того, яку піч-камін вибрати, а також від дотримання рекомендацій по її монтажу. За умови дотримання цих рекомендацій цілком можливо встановити пічне опалення в дерев’яному будинку, в тому числі в зрубі.

1-04-10-2016-600-598

Мінімальні вимоги до печей-камінів в дерев’яному будинку

Основними вимогами, які пред’являються для пічного опалення, що встановлюється в дерев’яному будинку, є наступні:

Топка. Допускається використання виключно топкових камер закритого типу, при цьому гази повинні нагріватися до 400 градусів максимум. Підібрати піч-камін в даному випадку в даний час не представляє складності, так як http://drovami.com.ua/, які і відповідають цим характеристикам.

Димохід. Повинен бути багатошаровим з одним контуром з максимальним прогріванням поверхні 85 градусів.

Облицювання. Для цих цілей може підійти будь-який традиційний матеріал, виготовлений з кераміки.

Наявність дровника. Відсік під камерою згоряння не дає перегріватися нижній частині печі. Для зрубу краще — камін, яка відповідає всім цим критеріям. Причому згідно з вимогами пожежної безпеки ці якості є не тільки бажаними, а й обов’язковими для будь-якого пічного обладнання, що встановлюється в дерев’яному будинку.

Ще однією рекомендацією, якої необхідно дотримуватися є обов’язкова наявність захисного екрану зі скла або металу. Його основне призначення захистити покриття для підлоги від випадкового загоряння, від розпеченного вугілля.

Вимоги щодо встановлення пічного обладнання

Мало визначитися в тому яку саме піч — камін вибрати, для безпечної роботи буде потрібно при її установці повністю дотримуватися необхідних вимог. Деякі з них наводяться нижче:

Підстава. Хоча більшість сучасних моделей має спеціальний дровник, що зменшує температуру нагрівання підошви каміна, вимоги щодо безпечної установки залишаються колишніми. Категорично забороняється монтаж прямо на дерев’яні підлоги. Якщо потрібно самому встановити піч-камін в дерев’яному будинку, слід зробити бетонне армоване покриття. В крайньому випадку, якщо умови або можливості не дозволяють розібрати дерев’яну підлогу в цьому місці, можна простелити під камін шифер. Ідеальним є рішення, при якому все підлогове покриття в кімнаті з каміном буде повністю оброблене керамічною плиткою.

Час монтажу. Дерев’яні будинки дають усадку перші кілька років після будівництва. Тому вирішуючи як правильно встановити піч-камін, слід врахувати, що встановлювати їх можна тільки після того як пройшло не менше трьох років після здачі об’єкта.

Всі частини каміна і димаря, які нагріваються і примикають до дерев’яної конструкції будинку, повинні бути ізольовані спеціальними негорючими матеріалами.