Поради

Як вибрати пластикове вікно

Щоб правильно вибрати пластикове вікно потрібно врахувати декілька важливих моментів. Ми розберемо детальніше, як зробити правильний вибір з великого асортименту.

22-07-15-foto-600x456-1

Як вибрати відповідний профіль і склопакет?

Найбільш важливі функції пластикових вікон – звукоізоляція, шумоізоляція, безпека – залежать від профілю і склопакета.

Залежно від того, де буде розташовуватися вікно (поверх, рівень шуму, призначення приміщення, наявність балкона, погодні умови) раціонально робити вибір на користь тих чи інших різновидів профілю та склопакетів.

Профілі пластикових вікон розрізняються шириною (від 58 до 70мм) і кількістю камер (3 або 5). Якщо потрібен підвищений захист від шуму і холоду, доцільно використовувати 5-ти камерні профілі найбільшої ширини.

Склопакети також мають різну кількість камер (1 або 2). Крім цього саме скло може мати додаткові характеристики, які сприяють підтримці високого рівня безпеки, шумо- і термоізоляції в приміщенні. Так, наприклад, існує спеціальне термозберігаюче скло, яке поглинає сонячні промені, але блокує проникнення назовні теплових хвиль. Спеціальна технологія заповнення камер між склом інертними газами також забезпечує більш високий рівень збереження тепла. Для підвищення безпеки рекомендується застосовувати скла, з’єднані ламінованою плівкою (триплекс) або загартовані скла, які при спробі пошкодження забезпечать найбільш високий рівень надійності.

Природно, чим складніша конструкція склопакетів і профілю, тим вища ціна, тому перед тим, як http://gazda.ua/, потрібно зробити грамотний вибір на користь тих чи інших характеристик.

Що розуміється під віконною фурнітурою?

Віконна фурнітура – це механізми і деталі, які призводять стулки вікна в рух. Поряд з основною функцією, фурнітура сприяє забезпеченню акустичного комфорту в приміщенні, а також надійно замикає вікно. До компонентів фурнітури відносяться: пристрої для замикання вікна, петлі та замки, різні перемикачі, фіксатори і притиски, відповідні частини та ін.

У більшості випадків якість фурнітури можна легко визначити за матеріалом виготовлення, марці та країні-виробнику. Не варто зупиняти свій вибір на дешевих варіантах фурнітури, виконаних з пластику або м’якого металу: термін життя такої фурнітури сильно обмежений. Краще відразу купувати надійну фурнітуру з міцного металу. Хорошу репутацію мають виробники з Австрії та Німеччини. Що стосується окремих марок, то більшим попитом користуються Roto, Maco, Siegenia-Aubi, GU, Geze і Winkhaus. Всі вищеперелічені торгові марки – світові бренди, якість яких перевірена часом.

Які існують стандарти?

Будь-яка якісна продукція має сертифікат відповідності певним нормам і стандартам. Пластикові вікна – не виняток. Багато вимог до якості запозичуються з Європи, оскільки в ЄС вже давно існує спеціальна система стандартизації та випробувань вікон. Якщо до пластикового вікна додається універсальний міжнародний сертифікат DIN EN ISO 9001, то в якості продукції можна не сумніватися. Таким чином, визначаючи, як вибрати пластикове вікно, перше, на що варто звернути увагу – наявність сертифіката.

Говорячи про якість пластикових вікон, чимало уваги приділяється їх стійкості проти злому. Згідно з цим стандартом практично всі віконні блоки мають свій клас захисту – від WK0 до WK6. Клас захисту WK0 буквально не створює будь-яких перешкод для злому, оскільки спеціальні захисні елементи для даного типу вікон не передбачені. Віконний блок такого типу не встоїть при значному впливі на саму стулку. WK6 означає, що вікно має достатню міцність для того, щоб вистояти перед професіоналом зі спеціальним інструментом.

Природно, знаючи цю класифікацію і замислюючись над тим, як вибрати пластикове вікно, кожен захоче придбати вікно з найбільш високим рівнем захисту. Але, як правило, подібні вікна не виробляються для цивільного використання. Щоб відповідати рівню WK6, вікно і його фурнітура виготовляються за спеціальним замовленням. Подібні системи ставляться на секретних об’єктах з обмеженим доступом.

Для цивільного використання максимальним видом захисту є WK3. Вікна цього типу здатні протистояти спробам проникнення в приміщення краще за інших. Відмінними елементами вікон типу WK3 є: бронепластина, яка захищає від просвердлювання, протиударний склопакет, спеціальна ручка з ключем, а також петлі з посиленою конструкцією.

Загальні рекомендації

Ще одним важливим критерієм якості та довговічності вікна є компанія, в якій Ви збираєтеся зробити покупку. Сучасний вітчизняний ринок перенасичений такого роду компаніями. Багато з них, поряд з продажем, займаються вимірюванням і установкою пластикових вікон. Недосвідчені консультанти, які мають уявлення про те, як вибрати пластикове вікно, і невмілі монтажники можуть істотно скоротити термін служби навіть якісного пластикового вікна. Вибирайте стабільні компанії, як ось “Ґазда”, що мають велику клієнтську базу, професійних співробітників і тривалий термін існування.

При виборі пластикових вікон можна заощадити на склопакетах або профілі, зупинити вибір на виробниках більш низького класу. Настійно не рекомендується економити на фурнітурі і монтажі. Навіть за наявності сертифікатів, що підтверджують якість, економія на цих двох складових може призвести до дострокової поломки вікна і необхідності його переустановлення, а це спричиняє додаткові матеріальні витрати і розчарування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button