Поради

Як одержати високий урожай капусти у спекотне літо

Капуста – рослина помірних температур і не любить спекотної погоди. Аномальна тривала спека може нанівець звести всі старання овочівників – дачників, які вирощують капусту білокачанну, цвітну.

Що відбувається з цвітною і білокачанної капустою при високих температурах?

При температурах понад 27оС у капустяних рослин затримується ріст кількості зовнішнього листя і відбувається швидкий перехід до формування качана у білокачанних сортів і головки у цвітної капусти. Спекотна погода без достатньої кількості опадів підштовхує рослини до раннього утворення качанів. При недостатньо розвинених зовнішніх листках, які в подальшому будуть “годувати” і формувати качан, виростають маленькі пухкі легкі качанчики. Особливо страждають у спекотну погоду ранні сорти. Так у цвітної капусти виростають головки масою 150…200 гр, а ранні сорти “білокочанної” ледве натягують 400…600 гр. Качани при спекотній погоді також можуть передчасно розтріскуватися.

Як допомогти капусті?

У спеконту погоду при відсутності дощів треба організувати регулярні поливи ґрунту на капустяні грядки. Грунт слід промочувати на глибину не менше 10…15 см. Знизити спекотний температурний градус повітря в приземному шарі, створити кращі умови для росту рослин допоможуть денні “освіжаючі” поливи. Вони створюють міні-комфорт і підвищують вологість повітря на грядках.

Доброго нарощування зеленої маси листя допомагають і підживлення з азотними добривами. Їх роблять кілька разів. При слабкому розвитку листового апарату включають азот і в наступні підживлення.

Середньостиглі сорти капусти також знаходяться в зоні ризику.

Підвищені температури позначаються у цих сортів більше на термін дозрівання. Так, урожай середньостиглих сортів може дозріти в кінці липня – на початку серпня замість кінця вересня – жовтня. Тому в середній смузі краще не поспішати з висадкою розсади середньостиглих сортів. Перед висадкою на грядки, якщо використовується кімнатна розсада, то її слід загартовувати, і поливати при посадці рясно.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button