Поради

Як одержати високий урожай капусти у спекотне літо

Капуста — рослина помірних температур і не любить спекотної погоди. Аномальна тривала спека може нанівець звести всі старання овочівників — дачників, які вирощують капусту білокачанну, цвітну.

Що відбувається з цвітною і білокачанної капустою при високих температурах?

При температурах понад 27оС у капустяних рослин затримується ріст кількості зовнішнього листя і відбувається швидкий перехід до формування качана у білокачанних сортів і головки у цвітної капусти. Спекотна погода без достатньої кількості опадів підштовхує рослини до раннього утворення качанів. При недостатньо розвинених зовнішніх листках, які в подальшому будуть «годувати» і формувати качан, виростають маленькі пухкі легкі качанчики. Особливо страждають у спекотну погоду ранні сорти. Так у цвітної капусти виростають головки масою 150…200 гр, а ранні сорти «білокочанної» ледве натягують 400…600 гр. Качани при спекотній погоді також можуть передчасно розтріскуватися.

Як допомогти капусті?

У спеконту погоду при відсутності дощів треба організувати регулярні поливи ґрунту на капустяні грядки. Грунт слід промочувати на глибину не менше 10…15 см. Знизити спекотний температурний градус повітря в приземному шарі, створити кращі умови для росту рослин допоможуть денні «освіжаючі» поливи. Вони створюють міні-комфорт і підвищують вологість повітря на грядках.

Доброго нарощування зеленої маси листя допомагають і підживлення з азотними добривами. Їх роблять кілька разів. При слабкому розвитку листового апарату включають азот і в наступні підживлення.

Середньостиглі сорти капусти також знаходяться в зоні ризику.

Підвищені температури позначаються у цих сортів більше на термін дозрівання. Так, урожай середньостиглих сортів може дозріти в кінці липня – на початку серпня замість кінця вересня — жовтня. Тому в середній смузі краще не поспішати з висадкою розсади середньостиглих сортів. Перед висадкою на грядки, якщо використовується кімнатна розсада, то її слід загартовувати, і поливати при посадці рясно.

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»