Поради

Як вибрати систему водопостачання для приватного будинку

Кожен власник приватного будинку прекрасно розуміє, що організація автономної системи водопостачання може перетворитися на досить витратний процес, який, однак, згодом принесе чимало користі. Незалежність від центральної каналізації надає більшу свободу дій.

2-23-11-2016-600-286

На сьогоднішній день водопостачання приватного будинку може організовуватися за допомогою декількох основних методів. В залежності від того, який тип системи, може змінюватись і бюджет, хоча привабливі ціни на http://smartclimate.com.ua/ вас приємно здивують. Однак не варто забувати і про те, що вибір варіанту водопостачання ґрунтується не тільки на цілях та умовах проживання, на нього впливає ще кілька важливих факторів.

Прийнято виділяти два основних типи систем водопостачання:

  • напірна;
  • самопроточна.

Самопроточна система водопостачання

Кожен з варіантів має свої переваги і недоліки. Так, наприклад, самопроточна система відрізняється низькою і доступною вартістю. При її використанні істотно заощадити можна на обладнанні. По суті, самопроточна система являє собою водонапірну вежу і ємність. Оскільки баки розташовані на підвищенні, вода надходить із них до всіх споживачів у будинку без допомоги насосів.

Самопливні системи найчастіше використовуються на дачах або в котеджах, де ніхто не проживає постійно, оскільки нагрів води в напірних баках, її очищення і кількість є справжніми проблемами.

Напірні системи водопостачання

Напірна автономна система водопостачання приватного будинку вважається більш раціональною та ефективною.

Принцип її роботи базується на експлуатації насосного обладнання та гідроакумулятора для систем водопостачання. Використання такої системи дозволяє гарантувати постійне водопостачання в необхідній кількості. Через застосування спеціально призначеного обладнання вартість монтажу напірної системи перевищує ціну її самопроточного аналога, однак ви не пошкодуєте про переплачені фінанси.

Монтаж напірних систем доцільний при наявності артезіанських джерел і свердловин, вода в яких в більшості випадків відрізняється чистотою. А застосування додаткового фільтраційного обладнання і зовсім доводить рідину до ідеального стану. І, звичайно ж, основною перевагою напірного водопостачання є можливість отримання необмеженої кількості води в будь-який час ночі і дня цілорічно.

Основні джерела води

Сучасні технології запропонували жителям заміських селищ і приватних будинків на вибір велику кількість способів видобутку води. І нижче мова піде про найбільш популярні з них.

Отже, основні види водопостачання виглядають наступним чином:

  • подача води з колодязя;
  • використання піщаних свердловин (фільтрові – їх альтернативна назва);
  • артезіанські свердловини.

У будь-якому з варіантів водопостачання приватного будинку буде постійним, проте комфортабельність його може певним чином відрізнятися.

Найбільш древній, але від того не менш популярний метод – видобуток води з колодязя. Як би дивно це не виглядало, але багато власників приватних будинків досі використовують колодязі. Найчастіше подібні споруди зустрічаються на дачах і в котеджах, де власники проживають сезонно.

Принцип роботи колодязя досить простий. Головною проблемою його організації вважається вибір місця монтажу. В іншому випадку можна наткнутися на водяні пласти, рідина має жовтуватий колір, тобто її не можна застосовувати для господарсько-побутових потреб.

Ще одна проблема колодязів – монтаж бетонних кілець. Допущення найменшої помилки може призвести до досить неприємних наслідків: весняна тала вода буде псувати якість води як мінімум до червня – в кращому випадку, в гіршому – просідання кілець «випустить на свободу» ґрунтові води, здатні підмити фундамент і стіни розташованих поблизу будівель.

До переваги подачі води з колодязя варто віднести високий експлуатаційний термін колодязя, як споруди (за умови його правильного монтажу).

Використання свердловин для водопостачання

Для водопостачання приватних ділянок можуть використовуватися два основних види свердловин: фільтрові і артезіанські. Фільтрові, вони ж піщані свердловини в більшій мірі придатні для поливу.

1-23-11-2016-600-290

Продуктивність даного джерела води невисока, тому експлуатація його для водопостачання великого будинку з чималою кількістю споживачів недоцільна. Однак фільтрової свердловини цілком вистачить для організації постійного поливу території та подачі води для невеликого котеджу, в якому можуть постійно проживати не більше 2-3 чоловік. Інакше власники будинку будуть відчувати дискомфорт, пов’язаний з перебоями у водопостачанні.

Термін служби піщаної свердловини в середньому становить 6 років. Бережна її експлуатація здатна істотно продовжити «життя» джерела.

Більшість власників приватних будинків при організації системи водопостачання своїми руками віддають перевагу артезіанським свердловинам. Це джерело води зможе забезпечити рідиною в достатній кількості будь-яку кількість споживачів. При цьому якщо конструкція свердловини відповідає нормам, вода, отримана з неї, буде відрізнятися високою якістю.

Напір води залежить від глибини свердловини, а середня витрата рідини безпосередньо залежить від кількості споживачів. Це два найбільш важливих фактора, які впливають на вибір необхідного насосного обладнання. Від правильного вибору насоса залежить тривалість експлуатації свердловини.

Головна перевага артезіанської свердловини – довговічність. А ось до недоліків можна віднести витрати на спеціалізоване напірне обладнання.

Як зробити правильний вибір обладнання?

Від вибраного обладнання буде залежати ефективність роботи системи водопостачання.

Підбираючи насос, як вже говорилося вище, обов’язково слід враховувати витрату та напір води.

При необхідності, системи водопостачання можна монтувати клапани пониження тиску вхідного потоку. Клапани встановлюються тоді, коли статичний тиск системи перевищує позначку в 5 бар, а також для запобігання його стрибків.

Особливу увагу варто приділити вибору труб. Сучасний асортимент пропонує широкий вибір різних матеріалів. Вибираючи труби, керуватися потрібно їх експлуатаційними умовами.

При монтажі самопливної системи особливу увагу слід приділити ємності, яка встановлюється на водонапірній вежі. Обсяг її залежить від кількості споживачів.

Найбільш ефективними і комфортними в експлуатації вважаються автоматизовані системи водопостачання. Автоматизація дозволяє забезпечити економну та безпечну роботу систему.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button