Поради

Як вибрати якісний змішувач для ванної кімнати

Механізмам властиво виходити з ладу і змішувачі не виняток. Незалежно від того, чи міняються вони під час ремонту або з причини поломки, перед споживачем постає питання, як вибрати змішувач для ванної кімнати

Важко уявити собі сучасну ванну без змішувачів. Адже не так давно це пристрій першої необхідності цілком міг замінити звичайне відро, в якому окріп і холодна вода зустрічалися в нерівному бою. Краны Hansgrohe створили нову проблему, як серед величезного асортименту обрати змішувач для ванної, якщо виробники сантехніки не перестають дивувати своїх покупців новими моделями, сміливими дизайнерськими рішеннями і дивовижними функціональними можливостями.

1-26-11-2016-600-399

Види змішувачів

Особливості, переваги та недоліки. Сучасна сантехніка відрізняється від попередників вдосконаленими технічними та естетичними даними. Вона може стати не тільки функціональною деталлю, а й декоративним елементом інтер’єру. Перш ніж вибрати пристрій, важливо розібратися в основних типах змішувачів, їх характеристиках, врахувати переваги та недоліки пропонованих варіантів.

В залежності від конструктивних особливостей змішувачі бувають чотирьох типів:

  • двохвентильні;
  • одноважільні (джойстиковые);
  • термостатичний змішувач;
  • безконтактний (сенсорний).

Двохвентильні змішувачі

Цей вид вже сміливо можна назвати класикою. Двохвентильний змішувач ялинка зміг відстояти свої позиції навіть з появою більш досконалих технологій, а виробники настільки урізноманітнили його дизайн, що за естетичним характеристикам конструкція практично не поступається своїм конкурентам.

Принцип дії пристрою дуже простий, при відкручуванні вентиля запірний елемент кран-букси відкривається, пропускаючи заданий тиск води. Два вентилі окремо регулюють потік гарячої і холодної води, яка одразу змішується і подається в вилив.

Залежно від характеру замикаючого елемента змішувачі цієї групи можна розділити на два типи:

З еластичною прокладкою. В якості запірного елемента зворотно-поступального кран-букси виступає м’яка еластична прокладка. Щоб зменшити її зношування й зробити більш довговічною, до складу еластичного матеріалу виробники додають силікон.

З керамічним клапаном. Запірним елементом кран-букси виступають дві круглі керамічні пластини з отворами. При повороті вентиля одна з них прокручується навколо своєї осі до повного збігу двох отворів, через які надходить вода. Ступінь збігу регулює натиск води. Ціна на такий пристрій на порядок вище, ніж на змішувач з еластичною прокладкою ялинка, але це виправдано високою надійністю і довговічністю.

Переваги і недоліки двохвентельних змішувачів

Двохвентильний змішувач відмінно працює при різному тиску гарячого і холодного напору, дозволяє точно встановити температуру води та економно її витрачати. Такі змішувачі рекомендують встановлювати, коли використовується газовий водонагрівач.

Якщо в системі водопостачання стоїть фільтр грубого очищення води можна використовувати змішувачі з керамічними буксами. Але якщо вода подається не кращої якості і по старим металевим трубам, варіант з еластичною прокладкою буде більш прийнятним.

Одноважільні змішувачі

Одне з останніх віянь в облаштуванні сучасної ванної кімнати – змішувач одинважільний або джойстиковий. Конструкція передбачає використання одного важеля для змішування двох потоків води. Розрізняють два види «одноруких» змішувачів.

2-26-11-2016-600-468

 

Кульові змішувачі. На їх корпусі знаходиться металева кулька з трьома отворами. Вона утримується за допомогою двох гумових ущільнювачів. Шток регулювання приводить її в дію. Куля змінює місце розташування, відкриваючи доступ для холодної і гарячої води, які надходять в змішувальну камеру всередині кулі.

Картриджні. Дві керамічні пластини картриджа, який встановлений всередині змішувача, мають отвори. Рух важеля призводить до зміни їх положення і дозволяє регулювати напір і температуру води. Плавність руху важеля забезпечена наявністю силіконової змазки. Змішувач картриджний одноважільний не рекомендують використовувати для водопроводів без додаткової очистки води.

Переваги і недоліки одноважільних змішувачів

Одноважільний кран відрізняється зручністю застосування, цікавим дизайном і досить тривалим експлуатаційним терміном. Потік і температура води регулюється легкими поворотом важеля. Основним недоліком кульових кранів вважається швидкий знос гумових ущільнювачів, але для даної деталі передбачена заміна. Деякі недорогі моделі картриджних конструкцій не досить добре регулюють і утримують комфортну температуру водяного потоку.

Термостатичний змішувач

Змішувач з терморегулятором, безсумнівно, є одним з кращих винаходів в області сантехніки. Він звільняє споживача від будь-яких налаштувань температури води. Проста конструкція і принцип роботи змішувача забезпечує тривалий термін його експлуатації. Секрет стійкості температури криється у використанні спеціального клапана, який працює в залежності від заданих йому режимів.

5-26-11-2016-600-465

Змішувач з термостатом може бути механічним або електромеханічним. Як правило, у таких конструкціях є два вентилі. На один нанесена розмітка, він використовується для установки температури. Другий відповідає за напір води. Встановлена один раз температура, надалі зберігатися при кожному наступному відкритті крана. Змішувач деяких моделей з терморегулятором оснащений запобіжником.

Переваги і недоліки термостатів

Серед переваг можна виділити стабільність температури, безпека, економічний витрата води. Крани відрізняються цікавим дизайном і прекрасно підходять для сучасних ванних кімнат. Змішувач з регульованим термостатом абсолютно незалежний від тиску води в системі.

Але не можна не відзначити і їх недоліки. Кран працює тільки в тому випадку, якщо вода є в обох трубопроводах. При відсутності холодного або гарячого потоку подача автоматично припиняється. Правда, деякі моделі вже оснащені перемикачем, що дозволяє відкрити потрібний потік вручну. Не дуже приємним сюрпризом буде і ціна за термостатичний якісний змішувач.

Безконтактні змішувачі

Сенсорний змішувач це нове покоління пристроїв для ванної кімнати, які зібрали в собі все краще від своїх попередників і додали до них інноваційні технології. Відрізнити безконтактний змішувач дуже просто на його корпусі немає вентилів або важелів. Вода ллється завдяки тому, що інфрачервоний датчик реагує на рух об’єкта в радіусі кількох сантиметрів. Температура подачі води регулюється невеликим гвинтом, який знаходитися зовні або прихований під корпусом. Сенсор працює від живлення від батарейки або мережі.

5-26-11-2016-600-465

Переваги і недоліки сенсорних змішувачів

Безконтактні змішувачі це максимальну зручність використання, безпека, довговічність і відчутна економія води.

До недоліків можна віднести деякі незручності використання в побутових умовах. З таким змішувачем буде досить складно набрати велику ємність води, оскільки через певний проміжок часу він сам вимикається. На кухні постійно потрібна зміна температури води, що небажано для такого пристрою. І, звичайно, вартість, сенсорного змішувача далеко не кожному по кишені.

Важливо! Змішувачі для ванної кімнати з керамічними елементами в конструкції, не рекомендують використовувати для водопроводів, в яких не передбачено додаткове очищення води.

Який матеріал краще

Латунь. Якщо говорити про те, які змішувачі найнадійніші, то сплав цинку і міді, безсумнівно, лідирує. Латунь відрізняється хорошими експлуатаційними характеристиками, безпечна і довговічна. Покриття буває декількох видів, хромоване, бронзове, мідне, іноді золоте. Найпоширеніше – хромонікельове.

Воно надає виробу дзеркальний блиск з сріблястим відтінком і підходить в більшості випадків до сучасного дизайну. Бронзове або мідна напилення відрізняється цікавим брудно золотистим відливом і чудово доповнить старовинний розкішний інтер’єр. Якість нанесеного покриття можна оцінити, подивившись деталі при денному світлі. На них не повинно бути нерівностей, напливів, відколів або подряпин. Лійки змішувачів часто виготовляють з abs-пластика або з латуні. Форсунки лійки, як правило, силіконові.

Силумін. Дешеві змішувачі роблять з суміші алюмінію та кремнію, отриманий матеріал називається силумін. Він дуже крихкий і швидко втрачає міцність. А доглядати за таким пристроєм буде досить клопітно. Захисним покриттям може бути хром, нікель, біла або кольорова емаль. Вибір і покупка змішувача з цього матеріалу буде не найвдалішим варіантом для ванної.

Сталь. Також можна зустріти пристрій з легованої сталі, однак, тривалість служби цих змішувачів спірне питання і залежить більшою мірою від якості води.

Нестандартні матеріали. Магазини дизайнерської сантехніки можуть запропонувати своїм клієнтам керамічні змішувачі. Вони відрізняються непоганими характеристиками і непомірно високою ціною. Деякі декоративні елементи змішувачів можуть бути виготовлені з дерева, натурального каменю або синтетичної пластмаси.

Важливо! Робоча конструкція якісного змішувача повинна бути виконана лише з латуні.

Види змішувачів за способом встановлення

Не менш важливий момент, який впливає на вибір змішувача для ванної, це спосіб його установки. Розрізняють кілька типів конструкцій з різним видом кріплення.

На стіну. Такі змішувачі, як правило, мають поворотний вилив і душову насадку. Кріпляться до вихідних труб, які можуть бути заховані за стіну або виведені назовні.

На бортик ванни. Асортимент моделей, представлених на ринку досить широкий. Частіше такі крани використовуються на гідромасажних ваннах або великих раковинах.

Підлогові. Ексклюзивна і досить дорога сантехніка. Встановлюється на підніжках поряд з ванною.

Вбудовані. Сучасні технології дозволяють вмонтувати все що завгодно і куди завгодно, це стосується і змішувачів. Вони можуть встановлюватися на будь-якій поверхні, якщо для них передбачена прихована ніша.

Каскадний. Змішувач «водоспад» має широку площу виливу, шириною до 30 см. Як правило, відрізняється вишуканим дизайном, що може бути виконаний з використанням різних матеріалів. Найчастіше встановлюється на борт ванни чи раковини, можуть бути душовими.

На що звернути увагу при виборі змішувача

Завдання будь-якого обладнання: максимально задовольнити індивідуальні вимоги споживача. А значить, відповідаючи на питання який змішувач краще для ванної, важливо врахувати абсолютно всі фактори, які можуть так чи інакше вплинути на вибір.

Важливу роль відіграє естетична складова виробу. Вибраний змішувач повинен відмінно вписатися в майбутній інтер’єр. Так, наприклад, в інтер’єрі хай-тек, навіть найкрасивіша «ялинка» буде виглядати неприродно, а термостатичний акуратний змішувач ідеально впишеться в лаконічне оточення.

Картриджі або кран-букси краще купувати з керамічними елементами, але тільки якщо на водопроводі встановлені фільтри.

Визначившись з моделлю, важливо звернути увагу на зручність перемикання води між краном і душовою лійкою.

Якщо говорити про те, змішувач якої фірми краще вибрати, то практика показує, що європейська сантехніка завжди працює на кілька років довше, ніж її китайські аналоги.

Вибираючи змішувач, варто враховувати необхідну функціональність, якої довжини буде потрібно вилив, потрібна можливість його повороту, наскільки зручна рукоятка лійки душа і підходить довжина шланга.

Фанатизм в питанні вибору сантехніки недоречний, змішувачі повинні відрізнятися нормальними споживчими характеристиками і розумним співвідношенням ціна – якість, хоча…..


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button