Поради

Як вітаміни впливають на здоров’я людини

Кожна сучасна людина прекрасно розуміє, що їжа, яка сьогодні продається в магазинах, бідна вітамінами, мінеральними речовинами, ферментами, лактобактеріями, необхідними речовинами, що підтримують здоров’я на належному високому рівні. Тому доводиться приймати вітамінні комплексні або строго призначені лікарем (певні групи препаратів) при наявних хронічних і гострих захворюваннях. Кожен вітамін, що входить до складу комплексу, має певне смислове навантаження, необхідний для тієї чи іншої системи організму.

Які бувають вітаміни

Хотілося б розповісти про найголовніші вітаміни https://zdravica.ua/vitamini, які повинні бути присутніми в організмі людини. Наприклад, вітамін Д необхідний для зміцнення м’язів і кісток, поліпшення фізичної форми, нормалізації гормонального фону. Як правило, його призначають спортсменам, які схильні до великих фізичних навантажень.

Також дуже важливі вітаміни групи B, наприклад,

  • В12,
  • В6,
  • В3 і так далі.

Звертаючи увагу на дану групи вітамінів, можна відзначити, що лікарі зазвичай виписують їх як необхідну підтримку для нервової системи людини. Дефіцит вітаміну B12 призводить до підвищеної дратівливості, сприяє виникненню залізодефіцитної анемії. При нестачі вітамінів групи B6 спостерігаються депресії, оніміння верхніх і нижніх кінцівок, судоми м’язів, збої в роботі серцево-судинної системи і багато інших проблем. Брак нікотинової кислоти, яка теж є вітаміни групи B (В3) викликає:

  • болі в хребті,
  • болі в м’язах,
  • різні нервові розлади.

Чому треба пити різні вітаміни?

У сучасних аптеках продаються вітамінні комплекси, до складу яких входять різнокольорові пігулки. Кожну з них потрібно приймати в свій час. У таких комплексах корисні речовини правильно комбінуються з один з одним, доповнюють один одного, а не руйнують, не блокують всмоктування. Роздільний прийом приносить організму ще більшу користь.

Наприклад, вітамін B6 краще не приймати вітамін С. Вітаміни А і Е слід приймати спільно, так як вони гармонійно доповнюють один одного, приносячи велику користь, якби вони приймалися по окремості. Фармакологічні комплекси грамотно поєднуються, забезпечуючи безпеку і максимальну користь.

Перед прийомом ліків прокосультуйтесь зі своїм лікарем, адже самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Передозуваняя може нести шкідливі наслідки.

Кнопка «Наверх»
Закрыть