Поради

Як вибачити маму – налагодити стосунки

Прощаємо маму

Ми можемо любити маму, і при цьому мати всередині образу на неї, страждаючи від того, що її не прощаємо. Але навіщо ми змушуємо себе страждати, зберігаючи негативні почуття на найближчу людину. Звичайно ж, стосунки з мамою можуть бути далекі від ідеалу, нести гіркоту образ та непорозуміння. Але нести цей тягар все своє життя неправильно, щобільше, це руйнівно для нас. Важливо усвідомити, чому потрібно пробачити маму, щоб стати успішною у кар’єрі, стосунках із протилежною статтю, та й взагалі по життю.
Тому замість того, щоб десятки років купатися в стражданнях, не жити як щасливі мати і дочка, мати низьку самооцінку, потрібно взяти і почати роботу над собою і своїми стосунками з мамою.

Знайдіть причину образи на маму

Ображаєтесь на маму? В чому причина? Вона нас народила, дала життя, годувала, виховувала. Так, вона могла не дарувати нам кохання, ласку, тим самим травмуючи дитячу психіку. І ви ображаєтеся ха це на неї. Але якщо глянути з іншого боку. Мама не щось божественне, це звичайна людина. У неї також могли бути свої травми та образи. І мати могла просто від нерозуміння завдати вам болю. Не можна ж на 100% судити її за це як найзлішу людину на землі.

Знайти причину того, що викликало у вас дуже важливо. Адже тоді можна буде працювати із нею. Це можуть бути такі причини:

  • відсутність емоційного контакту. Мамуля могла через характер, виховання бути холодна до дитини. І тоді він відчуватиме недолюбленість, занедбаність і страждатиме від цього.
  • низька самооцінка. До цього призводять постійні порівняння мами дитини з іншими, наприклад, із сусідськими дітьми чи однокласниками. Матінка могла не розуміючи сама знизити самооцінку дитини своїми словами критики, знецінюючи її.
  • Суворе виховання. Постійний тиск на дитину, надмірність критики та строгості може травмувати дитину, і вона винесе у доросле життя травмуючий досвід про дитячі роки.

І це лише частина причин, через які може з’явитися образа на маму. Психотерапевти можуть навести сотні різних прикладів, коли найближча людина негативно впливала на дитину, залишаючи рани в її душі. Але пробачити і прийняти маму важливо для нас самих і необхідно для нашого зцілення.

Безцінний дар – прощення мами

Вибачити маму-зробити собі безцінний подарунок, саме ви його можете зробити собі самі, і ніхто інший. Подумайте про причини її вчинків, знайдіть джерело всіх проблем. Наприклад, холодність вашої мами була в її безрадісному дитинстві, з байдужою матір’ю. А можливо, вона просто не вміла виявляти свої почуття.
Ще над чим варто подумати, це над тим, чому ви вибрали її, коли народилися.

Значить, це так було потрібно, значить у цьому є якийсь урок згори. І це можна зробити за допомогою розстановок по Хеллінгера.

Далі, важливо усвідомити, що таючи образи на матір, ми продовжуємо цей ланцюжок болю, але чи потрібно нам і нашим нащадкам це? Ні! Тому рішуче приймаємо рішення пробачити маму. І тоді ми отримаємо багато бонусів. Позбавимося поганих почуттів і заберемо приховані ресурси. І як результат, налагодимо чи відновимо зв’язки з Родом. І, звичайно ж, зможемо налагодити своє життя – особисте, соціальне.

Діана Щербанська – духовний майстер


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button