Поради

Як вибрати чохол для ноутбука: тип, розмір та призначення

Людям не хочеться розлучатися з лептопом навіть під час відряджень чи поїздок на відпочинок. А якщо ви ще й працюєте віддалено, то пристрій під рукою — уже не примха, а необхідність. Але постійне транспортування може призвести до появи подряпин і відколів на корпусі чи більш серйозних пошкоджень. Захистити гаджет допоможуть чохли для ноутбуків, головне — обрати якісний варіант.

Види аксесуарів

Сьогодні на ринку можна знайти безліч моделей сумок, призначених для перенесення приладів та захисту їх від пошкоджень та опадів. Серед найпопулярніших варіантів:

  • тека — її ще називають сумкою-чохлом. Виготовляються переважно з неопрену, нейлону, фетру. Компактний аксесуар, призначений переважно для зберігання ноутбука. У подібних моделей найчастіше відсутні ручки, тож тека не підходить для транспортування. Однак прилад в сумці-чохлі можна переносити у звичайному рюкзаку, адже він надійно захищений від подряпин;
  • сумка — подібні моделі зазвичай мають невеликі ручки та плечовий ремінь. Виготовляються з натуральних або синтетичних матеріалів. Стилістично нейтральні, підходять як офісним працівникам, так і студентам. Містять додаткові відділення для зарядного пристрою, мишки, канцелярії тощо;
  • сумка-портфель — класичний варіант, виготовлений зазвичай із натуральної шкіри або шкірозамінника. Оптимальна модель для ділових людей, яким, окрім зручності, важливо підкреслити свій статус;
  • кейс — різновид попередньої моделі, але виготовлений зі жорстких матеріалів. Має обмежену місткість, але краще за інші типи захищає девайс від вологи та ударів;
  • рюкзак — надягається на спину, що дозволяє звільнити руки. Найкраще підходить для людей активних професій, наприклад, журналістів. Є два різновиди: рюкзак з окремим відділенням для ноутбука чи моделі тільки для девайса.

Вибираємо правильний розмір

Треба розуміти, що розмір чохла слід вибирати, враховуючи діагональ екрану. Найчастіше трапляються гаджети з діагоналлю екрану 13 “, також популярні пристрої діагоналлю 14-15,6 дюйма. Краще вибирати аксесуари, розраховані на трохи більші за габаритами пристрої.

Зверніть увагу, що ноутбуки одного виробника з різною діагоналлю можуть бути однаковими за розмірами, тож для 17- та 19-дюймових моделей може підійти чохол на 18 дюймів. І навпаки, пристрої однакової діагоналі, але різних виробників можуть мати різні габарити.

Обираючи сумку, беріть до уваги й товщину лептопу. Старі гаджети значно товщі, тому не завжди вміщаються в теку, розраховану на сучасний пристрій.

Важливий параметр — формат екрану: 4:3 чи 16:9. Для них потрібні сумки різної форми. Форма визначається також наявністю додаткових девайсів, наприклад, акумуляторної батареї підвищеної місткості, яка збільшить габарити приладу.

Транспортування чи захист: що важливіше?

Чохли повинні не тільки полегшувати перенесення техніки, а й захищати її. Звісно, якщо ви возите девайс в автомобілі, то йому не потрібен додатковий захист. Однак, як показує практика, люди часто возять лептоп у громадському транспорті та носять у руках. У такому разі сумка-чохол обов’язково має виконувати й захисну функцію.

Варто оцінити такі характеристики:

  • водонепроникність — досягається використанням матеріалів, які не пропускають вологу. До них належать поліестер, нейлон, шкіра, пластик тощо. Якщо для виготовлення аксесуару використана інша тканина, важлива наявність спеціального покриття, яке відштовхуватиме вологу;
  • амортизаційні властивості — свідчать про ударостійкість чохла. Найвищі характеристики у варіантів із твердих матеріалів, однак вони можуть тріснути через сильний удар. Надійний захист також забезпечують теки з м’яким наповнювачем.

Цілком справедливо стверджувати, що вибір аксесуару напряму залежить від призначення. Саме воно визначає тип аксесуару та його функціональні властивості. Не менш важливо зважати на розмір лептопу, щоб чохол вмістив його та додаткові девайси, необхідні для комфортної роботи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button