Ґаджети

Як вибрати клавіатуру для ігор?

Якщо для пересічного користувача ПК вибір клавіатури не є чимось особливим, то ось геймери підходять до цього питання більш педантично та уважно, адже в них до такого роду периферії великі вимоги. Сьогодні ми поговоримо про те, які бувають клавіатури для ігор, та виділимо 6 пунктів, на які слід звертати увагу при їх покупці.

Мембранна або механічна?

Перше, на що слід звернути увагу при виборі пристрою, це його тип: мембранний або механічний. Для багатьох це питання смаку, але все ж різниця в їх конструкції суттєва.

Бюджетний мембранний механізм передбачає на точці замикання контакту силіконову мембрану. Таким чином довжина натискання клавіші мінімальна, а саме натискання майже безшумне. Але силікон має властивість грубіти, тріскатись і втрачати свої властивості вже через приблизно 15 мільйонів

натискань, що зовсім не так багато, як дехто думає, особливо для геймерів, які залучають переважно декілька клавіш («W», «A», «S», «D», «Space», «Shift» і т.п.).

Конструкція механічної клавіатури передбачає пружинний перемикач. Це забезпечує їм до 50 млн натискань і більше. До того ж, якщо кнопка вийшла з ладу, її можна відносно просто відремонтувати та замінити. Механічні клавіші на якісних девайсах дозволяють користувачу регулювати діапазон натискання, що дуже важливо у деяких іграх: шутерах, аркадах і т.п.

Підсвічування клавіш

Яка ж геймерська клавіатура без яскравої підсвітки?! Строката RGB ілюмінація хоч і не виглядає чимось обов’язковим, але додає сетапу виразності та краще налаштовує на гру. Багато любителів ігор та кіберспортсменів користуються звичними девайсами без яскравого різноколірного чейнлайту, але все ж слід зазначити, що хоча б стандартне нічне підсвічування клавіш для зручного використання комп’ютера все ж необхідне.

Інтерфейс підключення

Те, як підключається клавіатура до ПК, дуже важливо для просунутого геймера, адже це напряму впливає на затримку сигналу, яка, для досягнення результатів на кіберарені, повинна бути мінімальна.

Таким чином можна виділити три різновиди підключення:

 • USB бездротовий;
 • USB дротовий;
 • класичний PS/2.

Очевидно, що перший варіант не дуже підходить навіть для геймера-любителя, адже затримка на бюджетних моделях може складати дуже суттєві цифри й навіть сучасні технології поки що не можуть компенсувати цей недолік. Дротова USB клавіатура працює вже значно краще, але якщо бажаєте максимально швидкого відгуку, слід обирати підключення через інтерфейс PS/2. Він дозволяє сигналу надходити напряму до процесора без черги, не потребує ніяких драйверів і добре сприймає натискання кількох клавіш одночасно.

Зручність та ергономіка

Якою б клавіатура не була якісною, якщо нею незручно користуватись, то це не буде мати ніякого сенсу. Вибір клавіатури з ергономічним корпусом — це питання доволі індивідуальне. Можна обирати з наступних різновидів цих гаджетів:

 • класичні прямокутні;
 • розсувні;
 • V-подібні;
 • з різноманітними підставками під кисть.

Їх всі потрібно випробувати на своєму досвіді й обрати ту, яка підійде під ваше положення корпусу при сидінні та манеру гри.

Додатковий функціонал

Це всі ті опції, які повинні зробити користування клавіатури більш зручним та надати її володарю певні переваги. Наприклад:

 • додаткові екрани з інформацією про завантаженість системи;
 • клавіші для біндів;
 • макроклавіші, кнопки для перемикання рівнів та керування музикою;
 • додатковий механічний функціонал по типу ніжок, підставок, змінних клавіш і т.п.

Вбудована пам’ять та програмне забезпечення

Дозволяє налаштовувати різноманітні макроси, а також покращує швидкодію пристрою. Завдяки додатковому ПО та супровідному інтерфейсу користувач також отримує змогу швидко та зручно підключати різні моделі геймпадів, ігрове кермо, мишу та інші гаджети.

Також це дозволяє створити окремі профілі з різною відладкою та внести їх до пам’яті, якщо комп’ютером користується більше однієї людини. А ще можна робити індивідуальні налаштування роботи девайсу, наприклад заблокувати клавішу Windows під час гри, щоб ненароком не “вилетіти” на робочий стіл у найвідповідальніший момент.

Навіть якщо ви не кібератлет, а просто людина, яка полюбляє пограти ввечері в CS чи WoT, вам варто купити собі стандартну ігрову клавіатуру, адже від неї залежить те, як ви реалізуєте свої навички у грі, а отже, і ваш гарний настрій!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button