Ґаджети

Російські судмедексперти перевірять смайлики Apple на пропаганду гомосексуалізму

Apple загрожує призупинення діяльності на території Росії або штраф в 1 млн рублів за пропаганду гомосексуалізму, повідомляє Газета. УМВС по Кіровській області порушило адміністративну справу за «яблучні» смайли — emoji, які, на думку правоохоронців, порушують законодавство РФ. Раніше Apple вже надходили скарги за нібито присутню ЛГБТ-пропаганду, проте досі до порушення кримінальних чи адміністративних справ не доходило.

milin-1

Кіровські поліцейські порушили адміністративну справу за фактом пропаганди Apple гомосексуалізму серед неповнолітніх. Приводом для порушення справи стали матеріали перевірки за заявою місцевого юриста Ярослава Михайлова, побачив пропаганду ЛГБТ-цінностей в смайліках, які з’явилися в оновленій операційній системі iOS 8.3.

Як випливає з відповіді УМВС РФ по Кіровській області, справу було порушено ще в серпні цього року, а самі емодзі були направлені на експертизу в міжрегіональне бюро судових експертиз ім. Сікорського. Експерти цієї установи в підсумку повинні вирішити, чи шкідливу інформацію несуть смайли, яка заподіює шкоду здоров’ю або розвитку дітей. Якщо бюро підтвердить підозри поліцейських про пропаганду гомосексуалізму, то згідно зі статтею 6.21 КоАП РФ компанія Apple повинна буде виплатити штраф у розмірі від 800 000 рублів до 1 млн рублів, або компанії загрожує повне призупинення діяльності на всій території Росії.

Юрист вважає, що дії Apple прямо порушують норми чинного законодавства Росії, що забороняють пропаганду одностатевих відносин, зокрема Конституції РФ, а також норми Федерального закону «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку» і Федерального закону «Про основні гарантії прав дитини в Російській Федерації».

tstt-2

У минулому Михайлов вже домігся компенсації від Apple за завищення цін на книги в iBooks. Розмір виплати юристу від компанії склав 2 204 руб 81 коп. Крім того, він прославився організацією пікету біля будинку Навального, а також скаргою до СК на фото в інстаграмі Ксенії Собчак в одязі священика і з бутафорською бородою. Крім того, йому не сподобалися дії адміністрації російськомовної версії «Вікіпедії», які відмовилися виконувати вимоги Роскомнадзора про блокування статті про гашиш.

Раніше на емодзі ополчився депутат Заксобранія Петербурга Віталій Мілонов — його теж обурили піктограми одностатевих пар, які з’явилися в новій версії IOS. На думку депутата, компанія повинна була діяти в Росії так само, як в Китаї: «Якщо iOS хоче залишитися в Росії, компанія Apple повинна випустити російський патч, як для Китаю. В Китаї вони зробили свою програму відповідно до законодавчих обмежень цієї країни. Інакше вони повинні маркувати iOS 8.3 значком «18+» і продавати тільки в спеціалізованих магазинах разом з батогами і кляпами». Депутат також направив лист в Роскомнадзор з копією в прокуратуру, в якому просив звернути увагу на ЛГБТ-пропаганду в продукції компанії з Купертино. Як наглядові відомства відреагували на звернення Мілонова, поки невідомо.

Натхнення: www.macdigger.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button