Поради

Як здійснюється донорство яйцеклітин

Якщо ви думаєте про те, аби стати донором яйцеклітини та допомогти іншим створити повноцінну сім’ю, то хочете розуміти, як це працює. У цій статті надана основна інформація, що буде потрібна, перш ніж наважитись на подібний крок. З якими нюансами стикається донор яйцеклітини в Україні, яким критеріям необхідно відповідати, аби взяти участь в програмі.

Вимоги по віку та стану здоров’я

Аби стати донором, жінці повинно бути від 18 до 30 років. Потенційний донор повинен мати хороше здоров’я без серйозних генетичних та спадкових захворювань. Бажано знати або мати можливість дізнатися історію хвороби своєї родини. Також важлива відсутність поганих звичок.

Якщо ви відповідаєте всім цим критеріям, необхідно буде пройти ряд досліджень: УЗД та аналізи крові, аби досконально перевірити стан здоров’я. Вони оплачуються клінікою, ці витрати не лягають на плечі потенційного донора. Також необхідно пройти психологічний скринінг, аби переконатися, що жінка готова на такий непростий крок.

Часто підбір донора та одержувачів проводиться відповідно до груп крові та за зовнішніми даними учасників програми. Одержувач надає інформацію про групу крові донора, бажаний вік, опис зовнішніх даних (ріст, вага, колір очей і волосся та ін.), освіту та професію.

Обстеження та сама процедура

Після проходження обстеження лікар надає висновок про можливість участі потенційного кандидата в програмі донації яйцеклітин. Якщо він позитивний, то проводиться спеціальна стимуляція яєчників протягом 10-12 днів. Протягом 3-4 днів лікар проводить ультразвукове дослідження для вимірювання діаметра зріючих фолікулів і визначення передбачуваного дня забору клітин.

Отримання яйцеклітин – пункція – проводиться в клініці під короткочасною внутрішньовенною анестезією. Ця процедура здійснюється протягом 10-15 хвилин. Вона є безболісною для донора. Іноді після пункції жінка-донор може відчувати не надто тривалі неприємні відчуття внизу живота. Трошки відпочивши після процедури та після огляду лікаря жінка може повертатись додому.

Коли жінка вступає в програму, наслідки для донора завжди обговорюються на першому етапі. У процесі стимуляції підбираються індивідуальні дози гормонів, щоб мінімізувати ризик ускладнень.

Всі медичні обстеження та аналізи для кандидатів в донори ооцитів, а також подальші процедури проводяться безкоштовно. За участь в програмі виплачується грошова компенсація, що покриває її час та будь-які витрати на відвідування клініки.

Детальну інформацію щодо участі в програмі можна отримати в організації “Донори За Життя”, котра допомагає бездітним парам відчути щастя батьківства, і водночас дбає про жінок-донорів та надає їм необхідну підтримку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button