Земля

Засуха не могла стати причиною краху цивілізації майя

Згідно з новим дослідженням, посуха б не призвела до краху стародавньої цивілізації майя в Центральній Америці. Раніше вчені вважали, що це було можливо через поступове скорочення продовольства.

Виникла близько 2600 року до н. е. цивілізація майя процвітала в Центральній Америці майже 3000 років, досягнувши свого розквіту між 250 і 900 роками нашої ери. Майя володіли високорозвиненим мистецтвом і архітектурою, а також володіли математикою і астрономією.

Нове дослідження ставить під сумнів провідну теорію про те, що посуха була причиною краху стародавньої цивілізації майя, хоча автори точно не знають, що саме призвело до занепаду цієї культури.

Вчені з Каліфорнійського університету в Ріверсайді, США, проаналізували вже відомі дані про дієту майя. Так фахівці прийшли до висновку, що цивілізація мала доступ до більш ніж 50 витривалих і їстівних рослин, які пережили б екстремальну багаторічну посуху в кінці IX століття. При цьому, понад 400 видів, які вживали в їжу майя, були частково стійкі до посухи.

Автори відзначають, що навіть якби деякі регіони, де жили майя постраждали від сильної посухи, багато видів рослин вижили б. Більш того, деякі види рослин, сприйнятливі до посухи, могли бути перевезені з районів, менш постраждалих від посухи. Вважається, що під час свого розквіту цивілізація налічувала не менше 10 мільйонів людей і поширилася від центральної Мексики до Гондурасу, Гватемали і Північного Сальвадору.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments