Фото

Як землетрус підняв на поверхню фрагмент морського дна

14 листопада 2019 року в Новій Зеландії стався потужний землетрус, що заподіяв чималі руйнування і навіть забрав життя двох людей. Як не дивно, в чомусь катастрофа зіграла державі на руку: з води піднялася незвичайна двометрова стіна, що складається з мулу, гниючих водоростей і донних порід, що стала місцевою визначною пам’яткою.

Пляж в Новій Зеландії обзавівся новим туристичним атракціоном: двометровою стіною, що піднялася з морського дня. Ця маса каменів, водоростей і вапняних відкладень з’явилася після потужного землетрусу, що стався 14 листопада. Фотографії нової пам’ятки моментально розлетілися мережею.

Деякі речі для людини виглядають чужими, навіть за умови, що вони родом з нашої планети. Дивовижна особливість тектонічних плит полягає в тому, що ці величезні фрагменти земної кори не є стаціонарними. Вони постійно переміщуються, і, найчастіше, ми не відчуваємо цього. Однак саме так утворився Еверест, саме з цієї причини Південна Америка й Африка підходять один до одного як фрагменти величезного пазла. Взаємодія пластин нерідко призводить до того, що їх краю підіймаються вгору, оголюючи товщі порід.

Австралійська і Тихоокеанська плити зустрічаються по лінії розлому, яка проходить якраз під Новою Зеландією. Іноді замість плавного ковзання поруч один з одним відбуваються невеликі (за мірками планети) ривкові зіткнення — через них і виникають землетруси. Саме тому Нова Зеландія є регіоном з дуже високою сейсмічною активністю: в рік там відбувається до 15 000 поштовхів, 150 з яких досить сильні для того, щоб людина могла відчути їх без спеціальних вимірювальних приладів. Якщо поштовхи досить сильні, то частина океанічного дна підіймається вгору, оголюючи свій вміст, що і сталося на цей раз.

Разом з морським дном на поверхню піднялися деякі його мешканці

Подібний зсув мав місце бути в 1855 році, коли землетрус магнітудою 8,2 бала стався уздовж берегової лінії між містами Веллінгтон і Хат Веллі, буквально виштовхнувши назовні шматок донних пластів землі. Як і зараз, тоді це привернуло масу цікавих туристів — кому не охота поглянути на величезну стіну з Мулу і гниючих водоростей?

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments