Технології

Як зробити бетон із сміття?

Бетон, найпопулярніший будівельний матеріал на планеті, не відрізняється великою екологічністю. Дослідники з Державного університету Вашингтона створили абсолютно нову форму бетону, перебудовану на молекулярному рівні.

Що ще цікавіше, вони поклали в основу матеріалу ще одну «брудну» речовину — леткий попіл вугілля.

Бетон і летючий попіл разом зазвичай не змішуються, але обидва викликають досить значні екологічні проблеми. Як відомо, для виробництва бетону треба змішати цемент з піском і гравієм, але при виробництві цементу виникає стільки парникових газів, що за деякими оцінками, цей процес відповідальний за 5% всіх парникових газів у світі.

А летючий попіл вугілля проводиться після спалювання вугілля, і три чверті його виявляється на звалищах, забруднюючи все навколо.

У поточній формі летючий попіл зовсім марний, саме тому він став ідеальною метою для молекулярної інженерії. За допомогою оксиду графена, нещодавно відкритого наноматеріалу, вчені змогли перебудувати і по-новому розташувати атоми і молекули всередині летючого попелу. Це нова покращена речовина змішується в розчині з силікатом натрію (рідким склом) і оксидом кальцію, які зараз використовуються для виробництва цементу.

У результаті виходить неорганічна полімерна сітка набагато міцніше будь-якого цементного каменю.

Такий попільний бетон пропускає вологу і може легко використовуватися в сільському господарстві. Так що наступним кроком для дослідників буде застосування нового матеріалу при споруді будівель.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button