Поради

Як зробити кований паркан

Щоб захистити свої володіння: будинок, котедж, або дачу – від чужих цікавих поглядів і позначити свою особисту ділянку, її потрібно захистити парканом. Сучасні технології дозволяють зробити огорожу на будь-який смак, в залежності від уподобань і можливостей власників. Воно може бути виконане з каменю, цегли, дерева, сітки рабиці або профнастилу – вибір будматеріалу великий.

18-07-16-foto-600x338-1

Великий вибір декоративних елементів і різноманітність стилів дозволяють зробити кований паркан своїми руками, надати йому оригінальний, індивідуальний дизайн.

Виготовленню фундаменту потрібно приділяти особливу увагу, так як саме ця складова будівельного процесу є основою всієї конструкції.

Але особливої уваги в цьому різноманітті заслуговує кований паркан. Він надає приватним володінням стильний і благородний вид, термін служби такого огородження досить великий. Догляд за ним досить простий – досить пофарбувати його і розкрити лаком, і він буде виглядати як новий.

Великий вибір декоративних елементів і різноманітність стилів дозволяють зробити кований паркан своїми руками, надати йому оригінальний, індивідуальний дизайн.

Для самостійного виготовлення кованого паркану знадобляться наступні інструменти:

  • болгарка;
  • апарат електродугового зварювання;
  • пристосування для спірального поздовжнього і поперечного скручування;
  • пульверизатор з компресором;
  • лещата;
  • невеликий інструмент.

Типи кованих парканів

Для багатьох цей процес здається дорогим, тому дозволити собі подібну розкіш вони не можуть. Але ж можна виготовити такий паркан і своїми руками, що значно здешевить його і зробить більш доступним. Спочатку потрібно зрозуміти, які типи огорож можна виготовити.

  • Захисні огорожі – варіант найбільш доступний і простий. Складається такий виріб з готових секційних огорож, які збираються в загальну конструкцію досить швидко.
  • Декоративні паркани. Більш дорогий варіант. Для їх виготовлення потрібно художнє кування, наприклад, від http://www.uastal.org і деталі ручної роботи.
  • Зварні ковані огорожі. Це щось середнє між двома першими типами, тобто поєднання готових конструкцій і елементів ручної роботи.

Щоб здешевити вартість огорожі для вашого ділянки, потрібно виготовити її своїми руками і вибрати для цього саме зварний кований паркан.

Може скластися враження, що таке будівництво під силу здійснити лише фахівцеві, а людині без особливих навичок воно не під силу. Але це не зовсім так. Дійсно, виготовлення такої огорожі – заняття вельми трудомістке, особливо якщо мова йде про вишуканий, дизайнерський паркан, виготовлений за допомогою ручного кування. Але ж можна вибрати варіант простіше, не створюючи твори мистецтва.

Підготовчі роботи

Як відомо, будь-яке будівництво починається з фундаменту. Для металевого паркану це суто технічна споруда, що забезпечує стійкість і міцність всієї конструкції. Для такого фундаменту знадобиться арматура будь-якого діаметру від 8 до 14 мм з гладкою або рифленої сталі і розчин, для нього найкраще використовувати бетон М 200.

Для кованого паркану вибирають один з двох типів фундаменту. Ямковий, стовпчастий передбачає окреме бетонування кожного стовпа, тобто опор для забірних секцій. На складних ґрунтах роблять будь-яку модифікацію стрічкового фундаменту. Він прокладається безперервно, по довжині всього паркану.

Якоїсь декоративної ролі фундамент не грає, тому що після виготовлення забору його не видно. Але його виготовлення потрібно приділяти особливу увагу, так як саме ця складова будівельного процесу є основою всієї конструкції.

Другий важливий елемент виготовлення забору – опори або стовпи. Саме вони міцно пов’язані з фундаментом і самими збірними секціями. Найкраще ці стійки встановити в траншею, підготовлену для фундаменту, зварити з армуючим каркасом і залити розчином в процесі бетонування фундаменту. Після його застигання стовпчики будуть надійно і міцно зафіксовані в вертикальному положенні. Менш вдалою буде технологія, при якій фундамент спочатку заливають і вже після цього кріплять до нього парканні стійки, використовуючи анкери або заставні елементи і зварювання.

Стовпи в конструкції кованого паркану грають не тільки функціональну, але і частково декоративну роль, скоріше, допоміжну. Вибрати матеріал для їх виготовлення досить просто, тому що вибір невеликий. Найкраще використовувати квадратні профільні труби, перетин яких або 50х50 мм, або 60х60 мм.
Виготовлення забірних секцій і монтаж огорожі.

Для виготовлення забірних секцій найкраще застосовувати квадратний прут з перетином 12х12 мм. Він буде добре виглядати і забезпечить міцність металевого кованого паркану. Можна, звичайно, зробити секції і з круглого прута, діаметр якого 12 мм, але добитися такого цікавого ефекту вже не вийде.

Гранований контур квадратного прута сам по собі надає забору представницький і солідний вигляд. З таким матеріалом воліє працювати більшість ковалів, його використовують майстерні художньої ковки, виробники воріт і парканів. А їх досвіду, звичайно ж, слід довіряти.

Кожна секція має свою рамку. Її потрібно зробити з металопрофілю. Для складання слід вибирати великий рівний простір, щоб елементи конструкції не перебували в підвішеному стані і руки при цьому не втомлювалися. Діагоналі рамки потрібно добре і уважно виміряти (їх розміри повинні бути рівними), щоб вона не вийшла деформованою і ромбовидною.

Заготовки для забору можуть бути різноманітними, це залежить від уподобань, смаку і фантазії. Ці декоративні елементи можна купити в будівельному магазині або зварити самостійно. Щоб побачити, який зовнішній вигляд буде мати готова секція, різноманітні листя, кільця, завитки, торсіони потрібно розкласти всередині рамки. Для правильного заповнення її цими елементами робити це слід за допомогою болгарки і маркера. Коли всі деталі будуть розкладені і відзначено їх розташування, можна приступити до зварювальних робіт. Не потрібно все відразу приварювати «намертво». Можливо знадобиться що-небудь виправити.

Після зварювальних робіт, коли все охолоне, секцію необхідно підготувати до фарбування. Щоб зробити все поверхні рівними, потрібно використовувати кола для зачистки, металеві щітки, болгарку та інші інструменти. Потрібно обробити зварювальні шви, зашкурити їх і вирівняти, струсити дрібне сміття, прибрати з поверхні іржу і масло. Після цього секції гарантують і фарбують. Забор монтують. Опорні стовпи зверху заварюють, або надягають на них декоративні ковпаки – це не допустить потрапляння в них води.

Якщо прикласти деякі зусилля, уважно вивчити необхідну інформацію, запастися терпінням і викроїти час, то можна зробити красивий кований паркан своїми руками. Це дозволить заощадити кошти, тому що при замовленні такої конструкції в спеціалізованих майстернях основна сума витрачається саме на оплату робіт по монтажу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button