Технології

Яка зброя буде використовуватися у війнах найближчого майбутнього

Нескінченні війни з давніх часів до наших днів змушували людей постійно вдосконалювати свою зброю, починаючи з кийків і закінчуючи балістичними ракетами.

Прагнучи перевершити свого супротивника, країни створюють все більш небезпечні і витончені знаряддя для успішного ведення воєн майбутнього. Комахи-кіборги, лазерні гармати, солдати-репліканти – те, що раніше можна було побачити тільки у фантастичних фільмах і іграх, сьогодні вже реальність! Переконайтеся самі:

1. Безсмертні синтетичні істоти

foto_cikavosti_24.07.2014-02-01_resized

В рамках програми «Біодизайн» агентство передових оборонних дослідницьких проектів DARPA на повну займається створенням «армії зомбі». Їх дослідження спрямовані на те, щоб отримати для ведення військових дій синтетичних солдатів або реплікантів, здатних чинити опір процесам смерті і старіння за допомогою генної інженерії та молекулярної біології. У разі ж, якщо такого солдата-кіборга потрібно усунути, то у створених істот буде передбачена спеціальна молекула-тригер для самознищення, яку можна активувати віддалено.

Читайте також: Роботи-солдати: що чекає світ в недалекому майбутньому? 

2. Зброя, що створює електромагнітне поле

foto_cikavosti_24.07.2014-02-02_resized

MAHEM або магнітогідродинамічна вибухова зброя – це реактивний снаряд, який за допомогою магнітного поля зможе стріляти в простір струменем розплавленого металу, що летить зі швидкістю сотень кілометрів в секунду. Така зброя буде з легкістю вражати будь-які цілі – бункери, захищені будівлі або транспортні засоби.

3. Лазер на вільних електронах

foto_cikavosti_24.07.2014-02-03_resized

Ця гармата здатна вражати цілі на відстані з допомогою теплових лазерних променів. Дослідний американський бойовий лазер FEL  виробляє на сьогоднішній день найбільш потужний промінь у світі: він може різати до 6 метрів сталі в секунду. Як повідомляє ВМС США, бойові лазери будуть розміщені на кораблях уже до кінця поточного року.

[ads2] 4. Високоенергетична лазерна система локальної оборони

foto_cikavosti_24.07.2014-02-04_resized

Проект HELLADS передбачає створення нової лазерної установки потужністю 150 кВт. Агентство DARPA вдалося спроектувати систему лазерної зброї меншої ваги і габаритів з такою ж потужністю, що дозволило їй вміститися на винищувачі. Лазер HELLADS буде здатний збивати керовані і безпілотні літальні апарати і навіть вести вогонь по піхоті противника з мінімальною побічною шкодою для густонаселених районів.

5. Рейкова електромагнітна гармата

foto_cikavosti_24.07.2014-02-05_resized

Рейкова гармата може розганяти невеликі (до 10-15 кілограм) снаряди до значних швидкостей, завдаючи величезні пошкодження техніці та іншим об’єктам противника за рахунок перетворення електричної енергії в кінетичну. Проект створення «рельсотрона» або «рейлгана» інтенсивно обговорюється протягом останніх років.

Читайте також: Рельсотрон: новий етап розвитку зброї майбутнього

Реалізації подібної зброї завжди заважали її розміри, маса і енергоспоживання, які були абсолютно непридатні для розміщення подібних гармат на кораблях. Однак керівництво ВМС США сподівається встановити і протестувати вдосконалені морські рейлгани вже в 2016 році.

6. Зброя для стрільби з-за рогу

foto_cikavosti_24.07.2014-02-06_resized

Така зброя для ведення бойових дій в міських умовах може згинатися в стволі на 90 градусів, що дозволяє забезпечувати видимість цілі, не підставляючи солдата під кулі.

7. Гібридні комахи

foto_cikavosti_24.07.2014-02-07_resized

Ви не повірите, але таргани-камікадзе вже реальність! Ще один проект агентства DARPA спрямований на те, щоб використовувати спеціальні пристрої-контролери, які будуть кріпитися до нервових закінченнях комах, таким чином перетворюючи їх у керованих роботів. Комахи-кіборги з встановленими на них камерою або навіть бомбою зможуть проникати в будь-які приміщення з метою розвідки або знищення ворожого об’єкту.

Читайте також: Комахи-кіборги наповнять будинок

8. Електричний кулемет DREAD

foto_cikavosti_24.07.2014-02-08_resized

Подібна зброя здійснює кругові обертання з надзвичайною швидкістю, скидаючи боєприпаси прямо на супротивника. В секунду бойова установка DREAD здатна робити 2 тисячі пострілів, а за хвилину їх кількість сягає 120 тисяч! Також кулемет працює без віддачі, безшумно і не перегрівається.

9. Вертоліт «Екскалібур»

foto_cikavosti_24.07.2014-02-09_resized

Безпілотний літальний апарат, розроблений компанією Aurora Flight Services, являє собою повітряний пристрій, який здатний здійснювати вертикальний зліт і посадку, транспортувати відразу чотири протитанкові ракети Hellfire, зависати на місці і розвивати швидкість до 740 кілометрів на годину. Одним словом, це тиха і компактна машина-вбивця, призначена для розвідки, транспортування боєприпасів та удару по наземній цілі.

Читайте також: Проект футуристичного вертольоту для Пентагону

10. Гранатомет ХМ-25

foto_cikavosti_24.07.2014-02-010_resized

Самозарядний ручний гранатомет ХМ-25, розроблений компанією Heckler & Koch, має високу дальність стрільби і можливість вражати ворога за укриттям, тому що «розумні» 25-міліметрові гранати вибухають позаду або збоку від об’єкта, вражаючи потрібну ціль осколками. Гранатомет обладнаний надсучасним лазерним далекоміром, а також використовує різні боєприпаси: від осколково-фугасних з повітряним підривом до протипіхотних мін. Успішне застосування даного гранатомета в Афганістані призвело до подальшого його удосконаленням, щоб перетворити ХМ-25 в зброю майбутнього.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button