Поради

Які корпоративні подарунки не можна дарувати ні в якому разі?

Бізнес подарунки вибирають урахуванням правил ділового етикету. Подарунок розрахований на те щоб підвищити довіру до компанії, лояльність клієнтів та партнерів за допомогою задоволення їх потреб.

Корпоративні подарунки повинні бути стильними, практичними та не виходити за рамки дозволеного в ділових кругах. Розглянемо які речі не можна використовувати ти як корпоративні подарунки ні в якому разі.

Що не повинні містити ділові подарунки?

1. Одяг та приватні речі. Такі подарунки можна дарувати лише близьким людям тому, як вони досить особисті.

2. Парфумерні набори, речі для манікюру та косметика. Бізнес подарунки не повинні виходити за правила ділового етикету. Такі речі кожен вибирає собі самостійно, а потрапити в десятку і не зробити помилку з кольором, виробником чи ароматом досить складно.

3. Подарунки для галочки. Нікому не сподобається чергова книжка, яка немає користі, непотрібний письмовий набір, чи ще один настінний годинник. Перед тим, як вибирати корпоративні подарунки, подумайте чи буде він приємним та корисним для отримувача.

4. Ножі годинники та зеркало. До забороненої категорії корпоративних подарунків відносяться будь-які гострі предмети. Їх не прийнято дарувати в будь-якій країні тому, як це погана прикмета. Якщо подарунком все ж таки став ніж, то він повинен бути дуже дорогим мати красивий футляр. Якщо ви даруєте значок з довгою булавкою, то його треба прикріпити на листівку.

5. Гумористичні подарунки. Такі презенти можна дарувати тільки від колег колега, якщо у них повне взаєморозуміння в колективі.

6. Дешеві презенти серйозним партнерам. Спонсорам, інвесторам, та партнерам, які приносять компанії мільйони гривень кожного року не можна дарувати рядові сувеніри та дешеві подарунки.

7. Слід уникати багатозначних або прямолінійних подарунків.

8. Якщо отримувач жінка, не можна дарувати міцні алкогольні напої, навіть якщо вони дуже дорогі.

9. Для керівництва не вибирають дуже дорогі подарунки це може бути сприйнято як хабар. Слід уникати дуже дешевих подарунків, які можуть бути сприйняті приниження.

10. Презенти з натяком. Не слід дарувати подарунки, які натякають на зайву вагу, шкідливі звички, проблеми зі здоров’ям чи вік.

11. Тварини та птахи. Живі організми не слід дарувати людям в ділових кругах. Ви не можете знати, що отримувач має алергію або ненавидить тварин.

12. Подарунки з крупними габаритами. Офісні меблі та інші предмети, які мають великі габарити краще не дарувати без попереднього обговорення. Такий подарунок може банально не поміститися до кабінету отримувача.

13. Техніка для дому та побуту. Це досить особиста річ, яка не годиться для подарунку. Виключення мають ситуації коли людина сама натякає, що хотіла б отримати ти аудіо систему в автомобіль, кавоварку або холодильник.

14. Подарунки, які можуть образити отримувач. Наприклад великий торт, якщо людина сидить на дієті, білети на концерт молодіжної групи для пенсіонера, вечеря в китайському ресторані для людини з гастритом, пропуск на дегустацію вина для людини яка не п’є.

При виборі подарунків слід звертати увагу на захоплення та спосіб життя отримувача. Якщо корпоративний подарунок масовий для колег, багатьох клієнтів та відвідувачів краще вибрати нейтральну річ.

Кнопка «Наверх»