Поради

Які розміри матраців бувають

Попит на ортопедичні матраци зумовлений здатністю забезпечувати здоровий, якісний сон, а також лікувальним ефектом. Звісно, такі властивості має лише якісний продукт. Якщо у вас захворювання опорно-рухового апарату або ви хочете оновити своє спальне місце, саме час купити ортопедичний матрац Матролюкс. Лікарська практика, а також багато позитивних відгуків підтверджують, що такий вибір піде на користь суглобам, хребту, спині, вашому настрою. Для того, щоб використовувати всі можливості матрацу на повну, слід розуміти, які є розміри виробу, як його вибрати.

Види розмірів ортопедичних матраців

У каталозі виробника Matroluxe представлені матраци з різним співвідношенням довжини та ширини. Асортимент за розміром можна поділити на дві великі групи.

 1. Загальний розмір. У цій категорії знаходяться матраци, які відповідають розміру ліжка. Якщо ви замовляєте дуже велику модель, заздалегідь зробіть заміри дверних отворів, щоб упевнитися, що матрац пройде, адже скручувати його неможна.
 2. Спеціальний розмір. Ця категорія об’єднує матраци, які виготовляються, виходячи з побажань клієнта, наприклад, є певні переваги відносно матеріалу чи лікар порадив конкретну товщину виробу. Також можна коригувати товщину кожного шару наповнювача.

Асортимент матраців за розміром

Для ортопедичних матраців універсальною є товщина від 15 см до 18 см. Довжина, за рекомендацією фахівців, має бути на 16-20 см більшою за зріст людини. Також існує класифікація за типом ліжка.

 • Односпальний матрац ортопедичний. Ширина 90 см, довжина 190 см, але може бути 200 см. Зазвичай таку модель обирають для підлітків, оскільки дорослій людині спати на ній не завжди комфортно.
 • Полуторний матрац. Ширина – 140 см, довжина – 190 см. Оптимальне рішення для одного дорослого. Такої площі достатньо для повноцінного сну, ще й достатньо місця, щоб повернутися уві сні.
 • Двоспальний матрац. Ширина – 160 см, довжина – 200 см. На такому ліжку у поєднанні з ортопедичним матрацем відпочивати корисно та приємно.
 • Родинний. Класичний розмір такий: ширина – 180 см, довжина – 200 см. Якщо ви полюбляєте відпочивати всією родиною або у вас є маленькі діти, цей матрац саме для вас.
 • Дитячий. Найменший розмір, представлений на ринку спальної продукції – 60х120 см, також є модель, у якої ширина та довжина на 5 см більші – 65х125 см. Наступна група з шириною 70 см, а довжина може бути 140 см або 160 см. Матраци шириною 80 см бувають довжиною 160 см або 200 см. Товщина дитячих моделі від 6 см до 14 см.

Стандартні розміри ортопедичних матраців

Серед ортопедичних матраців є співвідношення ширини та довжини, які визнані стандартними:

 • ширина – 80, 90, 110, 120, 140, 160, 180 та 200 см;
 • довжина – 190, 195 та 200 см..

Якщо говорити про товщину виробу, вона залежить від типу матрацу. Для пружинних моделей це діапазон 18-30 см, а для безпружинних – від 14 см до 22 см. Окрім того, товщину вибирають за двома критеріями:

 1. вона має відповідати товщині основи ліжка;
 2. чим більша вага людини, тим більша має бути товщина матрацу.

Корисно знати! Більшість виробників виготовляють ортопедичні матраци з кроком 5 см.

Нестандартні розміри ортопедичних матраців

У каталозі Матролюкс також представлені нестандартні ортопедичні матраци, виготовленні для ліжок різних форм та конструкцій – круглих, у вигляді многокутника. Матраци під подіум також належать до категорії нестандартних.

Пам’ятайте, що неточний замір спального місця призведе до певних проблем – наявність щілин по краях, нерівності та западини. Такі дефекти значно знижують рівень комфорту під час сну, а також знецінюють ортопедичний ефект виробу.

Якісний ортопедичний матрац – це основа вашого повноцінного відпочинку, здорового хребта, свіжої голови зранку та гарного настрою. Замовляйте продукцію лише у надійного виробника, який надає сертифікати якості та гарантію. Саме таким сумлінним та відповідальним виробником є фабрика Матролюкс. Ми працюємо лише з безпечними та екологічними матеріалами, використовуємо сучасне обладнання та технології, а представництва компанії є у багатьох містах України. Тож чекаємо ваших замовлень на здоровий та комфортний сон, а саме ортопедичні матраци в Києві та інших містах країни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button