Всесвіт

NASA розробляє навігатор на Місяці. Він буде працювати як GPS

Інженер NASA вчить AI бути "GPS-подібним", щоб керувати астронавтами по Місячній поверхні. 

Елвін Ю, інженер з Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА створює систему штучного інтелекту, яка зорієнтує дослідників на поверхні Місяця.

Звичайна система GPS визначає місця на Землі. І інженер навчає штучний інтелект імітувати особливості місячного горизонту так, ніби їх спостерігав дослідник, який працює на супутнику Землі.

Технологію розробили з використанням даних місячного розвідувального орбітального апарату НАСА, який оснащений лазерним висотоміром Lunar Orbiter Laser Altimeter (Lola). Він вимірює ухили і шорсткість місячної поверхні. Простіше кажучи, LOLA створює топографічні карти Місяця з високою роздільною здатністю.

Потім ці оцифровані панорами використовуються для зіставлення зображень, зроблених ровером або космонавтом, з відомими валунами, хребтами і навіть кратерами. У підсумку, його дозволяє точно визначити місце розташування для будь-якої заданої області.

Також система штучного інтелекту Елвіна Юа підтримуватиме LunaNet, майбутній Інтернет на Місяці. Ідея полягає в тому, що LunaNet буде працювати як мережа, до якої космічні кораблі і майбутні астронавти отримають доступ без попередньої організації передачі даних, як це роблять зараз космічні місії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button