Всесвіт

Який найбільший об’єкт у Всесвіті

У Всесвіті, за останніми підрахунками, перебуває близько двох трильйонів галактик з мільярдами зірок в кожній. Крім галактик, в нашому Всесвіті існують і інші об’єкти. Але який з них вважається найбільшим на сьогодні?

NASA

Астрономи постійно відкривають нові й нові об’єкти на просторах нашого Всесвіту. Раніше люди вважали, що існує тільки одна галактика – Чумацький Шлях, – яка є найбільшим об’єктом у Всесвіті. Однак пізніше виявилося, що таких галактик трильйони, а багато хто з них утворюють скупчення і надскупчення, а також ще більш масивні об’єкти.

Насправді у Всесвіті є кілька класів структур, які можна назвати величезними. Почнемо з галактик. Найбільшою з них є галактика IC 1101. У ній знаходиться близько 100 трильйонів зірок, а протяжність цього гіганта становить 6 мільйонів світлових років. IC 1101 в 60 разів більше Чумацького Шляху і в 2000 разів масивніше.

Інший клас об’єктів – скупчення і надскупчення галактик. Перші являють собою комплекс гравітаційно пов’язаних галактик, а другі – пов’язаних скупчень галактик. Найбільшим галактичним скупченням на сьогодні є об’єкт El Gordo (ACT-CL J0102-4915). Він розташований більш ніж в 7 мільярдів світлових років від Землі, а його маса становить близько 3 квадрильйонів сонячних. Підрахувати кількість зірок в цій структурі поки не вдалося навіть приблизно.

Але найбільшими гравітаційно пов’язаними структурами у Всесвіті є так звані стіни. Вони складаються з надскупчень галактик і величезних протяжних потоків газу. Найбільшою з них на сьогодні є Велика стіна Геркулес – Північна Корона. Ця неоднорідна структура тягнеться на 10 мільярдів світлових років і займає близько 10% діаметра Всесвіту. За останніми спостереженнями, в цю стіну входять тисячі або навіть мільйони галактик.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments