Всесвіт

Астрономи зробили висновок про вплив високих температур на склад зірок і планет

Вчений CFA, центру астрофізики в Гарварді, Михайло Петаєв і його колеги змоделювали колапс ядра молекулярної хмари й утворення зірки, диска і планет. Вчені виявили, що властивості ядра впливають на максимальну температуру, і, як наслідок, на склад планет і астероїдів.

Дослідники проаналізували розподіл температур по диску в процесі еволюції й прийшли до висновку про послідовність конденсації мінералів. Ядро максимально нагрівається в кінці колапсу, через кілька сотень тисяч років в процесі еволюції. Вчені з’ясували, що, хоча склад зірки аналогічний складу ядра його молекулярної хмари, проте у зірки набагато менше важкотопних елементів (алюміній) в складі, ніж в ядрі. Але в ядрах хмар з максимально високими температурами алюміній присутній в складі.

Зірки й планети утворюються з одного і того ж матеріалу, тому їх хімічний склад повинен бути ідентичний, але склади планет також не збігаються повністю зі складами зірок. Астрономи вважають, що це відбувається в результаті утворення планет в результаті злиття вже конденсованого мінерального пилу.

Вчені також аналізують метеорити різних типів, щоб визначити їх хімічний склад. Оскільки різні мінерали в зірках і планетах конденсуються в різних умовах, у різний час і в різних місцях, це ускладнює загальне розуміння хімії планет.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments