Всесвіт

Фото Марса з висоти 400 км (фото)

У 2018 році ExoMars Trace Gas Orbiter зробив перший знімок з 400-кілометрової орбіти Марса. За даними Європейського космічного агентства, на знімку можна розгледіти 40 кілометрів пилу, бруду і льоду (білі області) уздовж Кратера Корольова, що на північній півкулі планети. Фото зроблено в рамках програми ExoMars.

Апарат, запущений на орбіту Марса, складається з чотирьох приладів: камери, двох спектрометрів і нейтронного детектора. Його основна мета – аналіз складу атмосфери Марса. Космічний корабель обертається на орбіті Червоної планети ще з жовтня 2016 року, але лише в 2018 зайняв нарешті правильну орбіту і приступив до виконання своєї програми. Нині він займається аналізом газів, що становлять атмосферу Марса (переважно це метан). Утворення метану може бути пов’язане як з геологічними, так і з біологічними процесами, тому вчені хочуть отримати якомога більше інформації.

Як повідомляє Nature, метану в атмосфері бути не повинно зовсім, оскільки хімічні реакції давно привели б до його розпаду. Це означає лише одне – якесь загадкове явище призвело до того, що концентрація метану на Марсі в якийсь момент почала стрімко зростати. Тому Trace Gas Orbiter – це не просто літаючий фотоапарат, але і справжня хімічна лабораторія, за допомогою якої астрономи сподіваються отримати підказки про те, які процеси відбувалися на поверхні планети в далекому минулому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button