Екологія

Євфрат пересихає – біблійське пророчество

Пересихання Євфрату і Тигра навряд чи призведе до кінця світу, але люди і тварини в регіоні можуть сильно постраждати

Річка Євфрат – великий міжнародний водний шлях через Туреччину, Сирію та Ірак. Згідно з Біблією, коли Євфрат «збідніє водами», відбудуться важливі події аж до Другого пришестя Ісуса Христа. Виявляється, це може статися дуже скоро (принаймні, пересихання річки).

Євфрат і Тигр проходять через території Сирії та Іраку, впадаючи в Перську затоку. Тисячоліттями ці дві річки створювали сприятливі умови для існування фермерських громад і великих міст в Месопотамії – колиски деяких найдавніших цивілізацій.

Тепер, згідно з повідомленнями, до 2040 року обидві річки можуть пересохнути через зниження рівня води та посуху, спричинену зміною клімату.

Фотографії супутників NASA Gravity Recovery and Climate Experiment (GRACE), зроблені в 2013 році, показали, що басейни річок Тигр і Євфрат втратили 144 кубічних кілометри прісної води за десятиліття. І висихання триває…

До чого це може призвести?

Висихання річкової системи може призвести до катастрофічних наслідків для регіону.

Євфрат є домом для багатьох видів тварин, включаючи змій, дрібних і великих ссавців та риб. Вони, а також велика різноманітність рослин, можуть сильно постраждати, втративши природне середовище проживання.

Однак найстрашніше в тому, що мільйони жителів Туреччини, Сирії та Іраку покладаються на Води Тигра і Євфрату. Міжнародні суперечки щодо використання води розпалюються і ускладнюють урядам знайти раціональне рішення проблеми.

Падіння рівня Євфрату підвищує ризик зупинки турбін на найбільших греблях Сирії, що може призвести до відключення електроенергії у значної частини населення країни.

Крім цього, висихання річок призводить до кризи в галузі охорони здоров’я. Згідно з доповіддю, опублікованою в British Medical Journal, дефіцит чистої води в Іраку вже призводить до збільшення випадків діареї, віспи та черевного тифу в країні.

У християнській Біблії річка Євфрат має особливе значення. Вважається, що її висихання – ознака настання останніх часів, або апокаліпсису.

Звичайно, не можна стверджувати, що висихання цієї річки призведе до кінця світу, але це однозначно величезна проблема для місцевої екосистеми і людей, що живуть в регіоні. На жаль, в даний час немає швидкого і надійного способу поповнення вод Євфрату, особливо в умовах кліматичної кризи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button