Екологія

Якщо кожен житель Землі пересяде на велосипед, то у людства є шанс впоратися з глобальним потеплінням

Нове дослідження показало, що якби кожна людина проїжджала на велосипеді всього 2,6 км в день замість використання транспорту, ми могли б скоротити глобальні викиди вуглекислого газу на 622 мільйони тонн на рік!

2,6 км — це середня відстань, яку проїжджає на велосипеді житель Нідерландів, в той час, як 622 мільйони тонн — це більше, ніж загальний обсяг викидів вуглецю цілої Великобританії в 2015 році!

Якби кожна людина взяла б за звичку їздити на велосипеді, то глобальне споживання вуглецю скоротилося б, і ми могли б зупинити зміну клімату.

Ці висновки ґрунтуються на глобальній оцінці виробництва, володіння та використання велосипедів по країнах з 1962 по 2015 рік, проведеної університетом Південної Данії.

Крім скорочення викидів, вчені помітили негативну кореляцію між кількістю велосипедистів і ожирінням у дорослих. Тому пересівши на велосипед, ми також можемо зупинити епідемію ожиріння.

“Можна було б запобігти від 0,34 до 0,62 мільйона смертей, якби в усьому світі дотримувалися голландські правила їзди на велосипеді», — пишуть вчені. 

Що стосується клімату, то сьогодні на транспортний сектор припадає чверть глобальних викидів парникових газів, причому половина припадає на приватні транспортні засоби.

Добре відомо, що їзда на велосипеді скорочує викиди, але в більшості країн ця культура погано розвинена. Це може відбуватися з різних причин, наприклад, через відсутність належної інфраструктури або навіть фінансового стану людей.

Однак дослідники стверджують, що голландці просто володіють більш високою екологічною обізнаністю в порівнянні з іншими країнами. Автори пропонують владі активно просувати велосипедний спорт як вид транспорту, заради майбутнього нашої планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments