Екологія

Україна втратила 20% інвестицій НЕФКО в енергоефективні проєкти через бюрократію

За останні три роки NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation, НЕФКО) скасувала енергоефективні проєкти у 18 українських містах через бюрократичні перепони.

Як повідомила головний інвестиційний радник НЕФКО в Україні Юлія Шевчук під час 12-го Європейсько-українського енергетичного дня, Україна недоотримала близько 20% інвестицій організації, передає interfax.com.ua.

«За останні три роки ми маємо 18 українських міст, з якими скасовані наші енергоефективні проєкти з причин, пов’язаних з українською стороною, – говорить вона. – Втрати від нереалізованих проєктів обчислюються на рівні близько 35 млн євро».

За її словами, поряд зі скасованими проєктами втрачено або не надано також значний обсяг технічної допомоги (грантів), завдяки яких фінансувалася їх підготовка, зокрема витрачених на бізнес-плани, техніко-економічні обґрунтування.

«Не був досягнутий і запланований рівень економії від імплементації скасованих проєктів – це близько 160 млн грн на рік від скорочення споживання енергії, води та інших природних ресурсів», – роз’яснила Юлія Шевчук.

Серед причин такої кількості нереалізованих проєктів Юлія Шевчук назвала політичну непослідовність місцевої влади, відсутність кваліфікованих кадрів на місцях, небажання працювати за міжнародними процедурами закупівель, відсутність кваліфікованих підрядників для реалізації проєктів у сфері енергоефективності.

Разом з тим вона зазначила, що проблеми також виникають через погіршення стану бюджетів у зв’язку з пандемією. “Це справді потужний фактор, який впливатиме на економіку міст найближчим часом”, – висловила думку Юлія Шевчук.

NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation, НЕФКО) має в Україні 117 проєктів орієнтовно на суму EUR180 млн, за якими підписані угоди і які знаходяться на стадії реалізації.

Раніше в організації зазначили, що, вирішивши у 2020 році відмовитися від інвестування в нові проєкти в секторі відновлюваної енергетики, вона з метою підтримки сталого розвитку України продовжить розробляти і фінансувати муніципальні проєкти в таких секторах як енергоефективність, централізоване теплопостачання та очищення стічних вод.

Допомогу Україні надають міжнародні донори, зокрема уряди Швеції та Норвегії, а також окремо Євросоюз.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button