Екологія

У 2020 році Китай і США забезпечили рекордний приріст відновлюваних потужностей у світі

Про це йдеться у звіті Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), передає Енергореформа.

За даними організації, на частку відновлюваних джерел енергії, головним чином енергії вітру і сонця, у 2020 році припало 82% нових електрогенеруючих потужностей у світі у порівнянні з 73% роком раніше. Більше половини нових відновлюваних потужностей було встановлено у Китаї – 136 ГВт.

“Незважаючи на складний період, як ми передбачали, 2020 рік знаменує собою початок десятиліття ВДЕ, – зазначає генеральний директор IRENA Франческо Ла Камера, слова якого наводить агентство Bloomberg. – Витрати скорочуються, ринки чистих технологій ростуть, і ніколи раніше переваги енергетичного переходу не були настільки очевидні”.

Згідно зі звітом IRENA, загальний обсяг генеруючих потужностей на відновлюваних джерелах енергії у світі на кінець 2020 року склав 2799 ГВт, що на 261 ГВт, або 10,3% більше, ніж у 2019 році. На гідроенергетику припало 43% потужностей ВДЕ, ще по 26% припало на вітрову і сонячну енергетику.

Китай у минулому році побудував 72 ГВт вітрових електростанцій і 49 ГВт СЕС. У США було введено в експлуатацію 29 ГВт ВДЕ-електростанцій, що майже на 80% перевищує показник 2019 року.

У міру нарощування відновлюваних потужностей Європа, Північна Америка і такі країни, як Росія і Туреччина, виводять з експлуатації електростанції, що працюють на викопних видах палива. Обсяг нових потужностей на викопному паливі знизився до 60 ГВт у 2020 році з 64 ГВт роком раніше.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button