Відео

Унікальне відео полювання гігантського кальмара

Дослідники дивом зловили в об’єктив камери гігантського кальмара, саме існування якого до недавнього часу було об’єктом суперечок в науковому середовищі.

На глибині понад 750 метрів в темряві Мексиканської затоки живе істота, яка може з’явитися до вас в нічних кошмарах. З чорної товщі вод часом виникає довгий пучок щупалець, щоб зараз знову канути в темряву. Це – гігантський кальмар, якого дивом вдалося сфотографувати на плівці групі дослідників з США. Спочатку експедиція ставила собі за мету вивчити вплив відсутності світла на глибоководних істот, що мешкають в так званій «опівнічній зоні» – на відстані приблизно 1000 метрів від поверхні.

Щоб продемонструвати світові це історичне зображення, екіпажу з 23 осіб довелося використовувати спеціалізований зонд і сподіватися на удачу. Їх основним інструментом стала система камер під назвою Medusa, спеціально створена для роботи з інфрачервоним світлом, який невидимий для глибоководних істот і не відлякує їх. А ось в якості приманки використовувалася штучну медузу з псевдобіолюмінесцентним покриттям, на яку в підсумку і звернув увагу морський хижак.

Серед десятків годин відеозаписів команді вдалося виявити ті кілька секунд, де створіння проявляє себе у всій красі. На цьому проблеми не закінчилися: під час завантаження відео вченим довелося пережити раптовий удар блискавки в металевий корпус дослідного судна, що загрожувало втратою всіх даних з комп’ютерів вчених.

Дослідники оцінюють довжину виявленого ними примірника від 3 до 3,7 метрів. Знімати гігантських кальмарів в природному середовищі існування – заняття неймовірно трудомістке, так що лише в 2004 році японським ученим вдалося роздобути кілька знімків і частин щупалець. До цього єдиним свідченням існування цих дивовижних створінь були хіба що напівпереварені останки, які знаходили в шлунку кашалотів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button