Екологія

У німецькому місті будують підземний льодовий накопичувач «зеленої» енергії для офісів

У Нюрнберзі (Німеччина) будують льодовий накопичувач «зеленої» енергії діаметром 9,5 метрів і висотою 5 метрів для комерційних будівель.

Проєкт реалізує Te Group у новому міському кварталі Хансапарк покликаному забезпечувати себе відновлюваними енергоресурсами, передає ecotown.com.ua.

 Серцем енергетичної концепції є сховище льоду об’ємом 300 кубічних метрів, яке служить джерелом нагрівання теплового насоса.

Енергетична концепція передбачає виробництво енергії для опалення і охолодження на місці. При цьому сонячне тепло і тепло навколишнього середовища направляється у заповнений водою резервуар-сховище. Крім того, для генерації електроенергії необхідної для насосів встановлена теплова електростанція блочного типу, яка працює на біогазі. Додаткову енергію для кварталу забезпечують сонячні поглиначі повітря і фотоелектричні установки на дахах будівель.

Тепловий насос відбирає накопичене тепло, яке, своєю чергою, використовується для обігріву сусідніх комплексів будівель. Через тепловиділення температура у сховищі одночасно падає до точки замерзання. Система також використовує енергію кристалізації у вигляді тепла, що вивільняється при заморожуванні води. На кілограм води це понад 90 ват-годин. Таким чином, зберігання льоду в кварталі з його об’ємом 300 кубічних метрів води може забезпечити таку ж кількість енергії, яка виробляється при спалюванні 2.900 літрів мазуту. Однак, мазут не є відновленим ресурсом – на відміну від води у сховищі льоду. Лід в льодовому сховищі, своєю чергою, використовується влітку для кондиціонування повітря будівель без будь-яких додаткових витрат енергії.

Для підключення офісної будівлі, яка зараз добудовується, до сховища льоду у районі Хансапарк потрібно всього кілька електричних і гідравлічних робіт по прив’язці. Таким чином, підключення здійснюється легко, не впливаючи на поточну бізнес-роботу офісної будівлі.

Ще відносно молода технологія зберігання льоду використовується з 2010 року. Відтоді їх нагородили більш ніж 40 екологічними та інноваційними преміями.

«Квартал Hansapark поєднує високу енергоефективність з екологічною обізнаністю, а також привабливі інвестиційні та експлуатаційні витрати, – пояснює Стефан Келлер, керуючий партнер Te Group. – Таким чином, ми робимо ще один крок до стійкості у новому будівництві нерухомості, а кінцевою метою реалізації наших проєктів є 100-відсоткове постачання відновлюваних джерел енергії».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button