Всесвіт

З далекої галактики йде дивний повторюваний сигнал: астрономи поки не знають що це

Вчені нещодавно знайшли джерело таємничих швидких радіосплесків.

Джерело, вперше знайшли в 2019 році і назвали його FRB 190520B. Воно дуже часто випускає мілісекундні сплески потужних радіохвиль.

На основі цих даних астрономи провели аналіз, який допоміг зрозуміти, звідки воно береться у Всесвіті і в просторі навколо нього. За словами команди, в космосі, ймовірно, існує відразу кілька механізмів, здатних виробляти ці дивні спалахи.

Більшість з цих спалахів зафіксували лише один раз: вони з’являються з нізвідки, вибухають, а потім назавжди зникають. Тому їх важко прогнозувати та відстежувати. Але кілька джерел виявилися повторюваними.

Вивчений FRB 190520b належить якраз до другого типу. Астрономи провели додаткові спостереження і визначили кілька його дивовижних характеристик. Виявилося, що сигнали надходили з околиць дуже старої карликової галактики, розташованої на відстані майже 4 млрд світлових років.

У проміжках між радіосплесками джерело виробляє більш слабке радіовипромінювання. Це говорить про те, що швидкі радіосплески виходять від компактного постійного радіоджерела, природа якого невідома.

За підсумками роботи вони зробили висновок, що джерело сплесків може перебувати в дуже складному плазмовому середовищі, а також що воно сформувалося зовсім недавно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button