Всесвіт

Космічне сміття і радіохвилі від сучасних технологій ускладнюють дослідження космосу

Вчені з США повідомили, що через стрімкий розвиток сучасних технологій астрофізикам з кожним роком все складніше досліджувати космічний простір. Головними джерелами його забруднення, що викликають перешкоди в дослідженні небесних тіл, фахівці назвали космічне сміття, світлове забруднення і радіохвилі.

За словами експертів Американського астрономічного співтовариства, протягом найближчих 20 років на орбіту запустять ще близько 20 тисяч нових супутників, для освітлення стануть застосовувати світлодіодні лампи, а стільникові мережі V покоління заповнять практично весь простір. Ці та інші чинники суттєво заважають космологам отримувати чіткі фотозображення нічного неба і в рази знижують точність обчислень вчених.

Космічне сміття, яке забруднює простір, являє собою першочергову проблему для астрономів. З того моменту як у жовтні 1957 року був запущений перший штучний супутник, тобто протягом 60 років, на навколоземній орбіті з’явилися близько 18 тисяч об’єктів, що відслідковуються Стратегічним командуванням збройних сил США. Їх розміри коливаються в межах кількох сантиметрів до обсягу з сучасний автобус. Крім того, космічне сміття не тільки завдає шкоди самим запущеним телескопам та іншому обладнанню, але і відбиває сонячне світло, створюючи перешкоди для обробки даних спецпристроєм.

Експерти звертають увагу і на світлодіодні лампи, які в 2010 році в Сполучених Штатах становили не більше 1 % від усієї кількості штучних джерел світла, а в 2017 році ця частка зросла до 50 %. Дані пристрої більш ефективні з точки зору енергетики і менше засмічують навколишнє середовище, але, в той же час, випромінюваний ними широкий світловий спектр вкрай заважає космічним дослідженням.

Що стосується радіохвиль, то вони хоч і не перешкоджають застосуванню оптичних телескопів, але серйозно заважають дослідникам отримувати радіосигнали від галактик і зірок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button