Всесвіт

З галактики-двійника нашого Чумацького Шляху отримано ще один загадковий радіосигнал

Лише минулий тиждень ми повідомляли про те, що австралійські астрономи отримали загадковий радіосигнал з далекої галактики, розташованої в чотирьох мільярдів світлових років. На цьому тижні здивувати вирішили американські вчені з Каліфорнійського технологічного інституту. Дослідники повідомляють, що зловили новий поодинокий швидкий радіоімпульс (FRB). Від інших раніше отриманих сигналів його відрізняє те, що прийшов він до нас з галактики, яка дуже схожа на нашу власну галактику Чумацький Шлях.

Як повідомляють вчені, джерело сигналу розташоване у галактиці, яка знаходиться в 7,9 мільярда світлових років. Це майже в два рази далі джерела першого сигналу, отриманого минулого тижня.

Подібні швидкі радіоімпульси дуже складно визначати, кажуть дослідники. Пояснюється це тим, що їх тривалість становить всього кілька мілісекунд. Їх складно «зловити». При цьому, астрономи ними дуже зацікавлені, тому що кожен такий радіоімпульс супроводжується викидом в космічний простір величезної кількості енергії. З 2007 року було виявлено всього кілька десятків подібних радіосплесків.

«Визначити місцеперебування поодиноких FRB сигналів досить складно. Для цього потрібно радіотелескоп, здатний виявляти ці надзвичайно короткі події і який має роздільну здатність радіопередавача шириною в милю», — пояснює Вікрам Раві з Каліфорнійського технологічного інституту.

За словами дослідників, галактика-джерело нового сигналу, що отримав назву FRB 190523, схожа на Чумацький Шлях.

«Це відкриття показує, що кожна галактика, навіть така звичайна, як наш Чумацький Шлях, може генерувати такі сигнали», — пояснюють астрономи.

Інопланетяни чи ні?

Вчені точно не знають, що або хто може створювати ці сигнали. Але в них є кілька припущень з цього приводу. Одні вважають, що радіоімпульси можуть бути результатом катастрофічних подій у космосі, наприклад, загибелі специфічних зірок – магнетарів. Особливістю цих об’єктів є те, що вони володіють найсильнішим магнітним полем у Всесвіті. Звичайно, є припущення і про те, що ці сигнали можуть створюватися розумним життям.

Навіть якщо це інопланетяни, то вони, судячи з усього, дуже давні. Адже кожному такому сигналу довелося летіти до нас мільярди років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button