Всесвіт

У хмарах Венери може існувати життя

У новому дослідженні астробіологи «здули пил» зі старої гіпотези, згідно з якою в хмарах Венери може існувати життя.

У цій роботі команда дослідників, очолювана Санджаєм Лімає (Sanjay Limaye) з Вісконсинського університету в Мадісоне, США, висуває припущення про існування мікроорганізмів в атмосфері Венери. Про можливу населеність венеріанських хмар вперше висловлювалися біофізик Гарольд Мороуїц і знаменитий астроном Карл Саган в далекому 1967 р. Серія вимірювань, проведених за допомогою венеріанських космічних апаратів в період між 1962 і 1978 рр., дозволила показати, що температура і тиск в середній і нижній частинах атмосфери планети (на висотах від 40 до 60 кілометрів над поверхнею) не виключають можливості існування мікробного життя. На поверхні планети, в той же час, умови є несприятливими для існування життя, оскільки там досягають температури 450 градусів Цельсія.

У своїй роботі Лімає і його колеги звертають увагу на таємничі темні плями в вуглекислотної атмосфері Венери, спостережувані в ультрафіолеті і нерозрізнені в інших діапазонах. Згідно авторам роботи ці плями можуть представляти собою колонії бактерій, які фіксують сірку. Ці плями можуть зберігати свої форму і положення протягом декількох діб, а розміри плям близькі до розмірів колоній аналогічних бактерій, що знаходяться на Землі.

Як зазначають автори дослідження, сучасні інструменти для вивчення атмосфери Венери не дозволяють відрізнити органічні речовини від неорганічних, і отже, перевірити висунуту в роботі гіпотезу. Тому в плані перевірки свого припущення вчені роблять ставку на майбутню космічну місію VAMP (Venus Atmospheric Maneuverable Platform), зонд, який буде здатний «зависати» на одному рівні в атмосфері Венери протягом декількох месяцех (аж до одного року), збираючи зразки, аналіз яких дозволить визначити присутність мікроорганізмів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button