Технології

З’явилися перші роботи для запилення рослин (відео)

Дослідники з Австралії та Ізраїлю представили пристрій, який замінить бджіл при запиленні рослин. Експерти вважають, що це найважливіший пристрій в умовах скорочення комах через зміни клімату.

Image by soufiane koraichi from Pixabay

Австралійська компанія з виробництва свіжих продуктів Costa Group почала використовувати штучний інтелект для роботизованого запилення. Цей метод впровадили в томатну оранжерею завдяки партнерству з ізраїльською фірмою Arugga AI Farming.

Роботи зі штучним інтелектом, що отримали ім’я “Поллі”, будуть запилювати суцвіття томатів в теплицях компанії Costa. У заяві компанія зазначила, що роботи-запилювачі будуть їздити між рядами, визначати квіти, дозрілі для запилення, використовуючи штучний інтелект, а потім використовувати повітряні імпульси для імітації запилення.

У порівнянні з використанням комах, роботи-запилювачі можуть дати майбутнім фермерам велику перевагу і підвищити їх продуктивність.

Видання Wall Street Journal (WSJ) повідомляє, що роботи-запилювачі стануть ще більш важливими, якщо популяції комах продовжать скорочуватися в результаті зміни клімату, використання пестицидів, втрати середовища проживання та інших загроз. Здатність ШІ розпізнавати фотографії значно покращилася завдяки розробкам в області глибокого навчання за останні десять років. Отже, компаніям буде простіше створювати роботів, здатних швидко і точно розпізнавати квіти для запилення.

Більше 20 тис. рослин, таких як чорниця, картопля і помідори, потребують живлення завдяки запиленню. Спільна робота буде спрямована на вивчення того, які бджоли найбільш ефективні і як вони можуть допомогти поліпшити сільське господарство, розуміючи еволюцію видів бджіл і типів квітів.

Наприклад, бджоли-запилювачі необхідні в Австралії та Південній Африці для вирощування фруктових культур. Але ці комахи не є місцевими, тому в цьому випадку простіше використовувати роботів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button