Технології

Створено бездротовий пристрій для одночасної передачі електрики і 5G

Дослідники з Токійського технологічного інституту розробили приймач для мереж зв’язку 5G, який використовує бездротову передачу електрики для роботи. Про розробку повідомляє EurekAlert! з посиланням на прес-службу інституту.

Інженери створили трансивер (приймач) для зв’язку 5G, який повністю живиться від бездротового сигналу і не потребує фізичних мереж зв’язку.

Пристрій має два режими роботи: режим прийому і режим передачі. У режимі прийому трансивер приймає сигнал 5G і сигнал потужності міліметрового діапазону. Цей сигнал активує пристрій і забезпечує його живленням. Потім пристрій переходить в режим передачі і відправляє сигнал 5G назад в тому ж напрямку, звідки воно спочатку його отримало.

Прототип пристрою. Джерело: Institute of Electrical and Electronics Engineers

Поширення технологій Інтернету речей істотно збільшує кількість пристроїв, підключених до мереж зв’язку. Виробники таких приладів активно працюють над забезпеченням бездротової зарядки. Однак, як відзначають автори нової роботи, ключова проблема таких рішень – короткі відстані передачі енергії і необхідність зафіксувати напрямок, звідки можна отримати зарядку.

Розробники кажуть, що новий пристрій може передавати енергію в широкому діапазоні кутів і відстаней. Наприклад, на відміну від попередніх розробок при зміні напрямку бездротової передачі енергії від 0° до 45° новий пристрій може продовжувати генерувати 46% потужності. За словами інженерів, для аналогів аналогічне значення падає до часток відсотка.

“Це перший у світі одночасний прийом силових і комунікаційних сигналів з управлінням променем. Ми щиро віримо, що подібні технології можуть революціонізувати мережу Інтернету речей і звільнити її від кайданів, які сковують її сьогодні”, – говорить Ацуші Ширане, дослідник з Токійського технологічного інституту, співавтор розробки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button