Технології

Японська компанія розробила хвильову установку, яка вдвічі ефективніша за вітрогенератор

У Тихому океані на одній з найсильніших течій океану, яка проходить вздовж японського узбережжя встановлять підводний плавучий генератор, який працюватиме на енергії хвиль.

Прототип розробила японська компанія IHI.

30-тонна хвильова установка буде встановлений на течії Куросіо. За оцінками експертів, енергетичний потенціал однієї з найсильніших течій океану становить 200 ГВт. «Куросіо є однією з найсильніших течій у світі та перспективним джерелом енергії”, – сказав Шігекі Нагая, менеджер з розвитку IHI, який керує проєктом.

Гнучка конструкція турбін запозичена у квітів, але здатна витримувати вкрай високий тиск хвиль і можливі цунамі. «Не намагаючись протистояти тиску води грубою силою, турбіни поводяться скоріше як стебла рослин на вітрі, – пояснив професор Цумору Синтаке, провідний дослідник IHI. – До морського дна вони кріпляться якорями і швартовими кабелями».

Енергія, вироблена таким генератором, не буде дешевою, принаймні, спочатку. «У міру нарощування виробництва і удосконалення технології ціни стануть знижуватися, – прогнозують в IHI. – До 2030 року вони стануть нижчими, ніж кожен японець в середньому сьогодні платить за електрику».

Японська компанія розробила хвильову установку, яка вдвічі ефективніша за вітрогенератор

Ефективність експлуатації систем вироблення енергії океанічних течій становить 50-70%, що у два рази вище, ніж у вітряків і у 6 разів краще, ніж у сонячних панелей.

У цих турбін є ще одна перевага: вони можуть захистити від берегової ерозії. В ідеальному випадку турбіни будуть встановлені серед коралових рифів пірамідальними цементними конструкціями, які будуть розбивати хвилі і зменшувати ерозію, викликану хвилями.

Випробування призначені на цю осінь і триватимуть близько року. Якщо все піде за планом, незабаром почнеться комерціалізація цієї технології.

У разі успіху система буде масштабована на всю Японію.

Підводний плавучий генератор можна розмістити у будь-якій річці або морі, аби швидкість течії була достатньою. Зрозуміло, річкові турбіни повинні бути менше розміром.

“Використовуючи всього 1% морського узбережжя Японії, можна виробляти близько 10 ГВт енергії, що відповідає десяти атомним енергоблокам», — зазначають у компанії.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button