Технології

З’явився гідрокостюм, який витримує укуси акул

Дослідники австралійського університету Фліндерса створили легкий матеріал для гідрокостюму, який стійкий до укусів акул.

Автори нової роботи протестували матеріал: вони зробили з нього буйки та дали їх великим білим акулам. В основі тканинного матеріалу нановолокно поліетилену з надвисокою молекулярною масою. Воно призначене для використання у поєднанні з традиційним неопреном.

Стверджується, що матеріал має високу стійкість до проколів, порізів та стирання, а також має співвідношення міцності до ваги, яке на 50% вище, ніж у кевлару, та у 8–15 разів більше, ніж у сталі. Матеріал вже використовують, наприклад, у балістичних щитах.

Гідрокостюм Shark Stop створила компанія Flinders Shark Stop. Під час виробництва листи матеріалу наносяться на неопрен, виготовлений на біологічній основі. Така обробка відбувається у ключових областях тіла, який зазвичай кусають акули, наприклад, навколо стегнової артерії. Костюм вийшов не набагато важчий, ніж звичайний неопреновий гідрокостюм.

В рамках поточної краудфандингової кампанії гідрокостюм Shark Stop продають у двох варіантах: для серфінгу та дайвінгу та товщиною від 2 до 7 мм. Ще у гідрокостюму є кишеня для ключів, блискавка з нержавіючої сталі та наколінники.

Попередня вартість костюма – $569.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button