Всесвіт

Подивіться модель вибуху зірки. Спалах був одним із найяскравіших на небі (відео)

На основі даних космічної обсерваторії НАСА астрономи зробили тривимірну модель туманності Гомункул і навколишніх хмар пилу і газу.

Скрін відео youtube.com

У новій візуалізації від НАСА видно багатохвильові випромінювання — від інфрачервоного світла до рентгенівських променів — і тривимірні структури, що оточують Ета Кіля — це одна з найпотужніших і найнебезпечніших зірок у нашій галактиці.

Зірка Ета Кіля знаходиться на відстані 7500 світлових років (2300 парсек). У період з 1837 по 1856 роки під час події, відомої як «Великий спалах», зірка значно збільшила свою яскравість.

На період з 11 по 14 березня 1843 вона стала другою за яскравістю зіркою (після Сиріуса) на земному небі, після чого поступово почала зменшувати світність, і до 1870-х років перестала бути видимою неозброєним оком.

Зірка пережила спалах і повільно згасала протягом наступних 50 років. Основною причиною зміни яскравості є невелика туманність із газу та пилу, вона називається туманністю Гомункула.

Туманність Гомункул оточує зірку Ета Кіль, що знаходиться в великій області іонізованого водню під назвою туманність Кіль (NGC 3372). Автори нової роботи створили візуалізацію туманності Гомункула: вона показана у формі пісочного годинника, її оточують хмари газу, що світиться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button