Технології

У Великій Британії побудують перше у світі сховище енергії на зрідженому повітрі

У Каррінгтоні, Манчестер, побудують перше комерційне сховище енергії на основі зрідженого повітря за технологією LAES. Його прогнозована потужність – 300 МВт-год, а обійдеться будівництво в 300 мільйонів фунтів стерлінгів. Сховище зводить компанія Highview Power, фінансування було забезпечено консорціумом інвесторів на чолі з державним Банком інфраструктури Великої Британії та енергетичною корпорацією Centrica. Крім цього планується будівництво ще 4 сховищ енергії на основі тієї самої технології потужністю 2,5 ГВт-год кожне.

Згідно із заявою Highview Power, будівництво вже почалося, об’єкт буде введено в експлуатацію на початку 2026 року. Очікується, що LAES-установка генеруватиме 50 МВт енергії на годину протягом 6 годин на день.

Технологія LAES працює за рахунок використання надлишкової енергії для виробництва скрапленого повітря, яке зберігається в ізольованому резервуарі. Тепер для цього не потрібні підземні сховища. За необхідності енергія вивільняється шляхом нагріву і розширення зрідженого повітря, перетворюючи його на газоподібне, яке потім направляється через турбіну для вироблення електрики.

Проєкт у Каррінгтоні є результатом більш ніж десятирічного розвитку технологій LAES. Перше пілотне підприємство Highview Power потужністю 2,5 МВт-год, під’єднане до мережі, працювало в Слау, недалеко від Лондона, з 2011 по 2014 рік. На ньому було відпрацьовано саму технологію, а також питання її масштабування. Співзасновник і генеральний директор компанії Річард Батленд заявив, що нова станція стане основою для подальшого розширення застосування технології як на території Великої Британії, так і за її межами.

Highview Power планує будівництво 4 великих сховищ енергії потужністю 2,5 ГВт?год кожне. Ці об’єкти будуть розміщені в стратегічних точках по всій країні, щоб задовольнити прогнозовану потребу в зберіганні енергії. За оцінками, до 2035 року LAES повинні забезпечувати 2 ГВт ємності, що становить близько 20% довгострокових потреб Великої Британії у зберіганні енергії.

Centrica також візьме участь у подальшому розвитку Highview Power. Глава компанії Кріс О’Ші зазначив, що їхні вкладення є частиною ширшої стратегії “Зелених інвестицій”, спрямованої на підтримку екологічно чистих енергетичних проєктів до 2028 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button