Всесвіт

З центру галактики йде незвичайний сигнал. Астрономи бачать таке вперше

Астрономи виявили незвичайний сигнал ASKAP J173608.2-321635, що виходить з центру нашої галактики. Його може видавати новий клас зоряних об’єктів.

Міжнародна група вчені протягом двох років досліджувала небо за допомогою комплексу радіоінтерферометрів ASKAP і виявила радіосигнал ASKAP J173608.2-321635.

“Подивившись у бік центру галактики, ми виявили ASKAP J173608.2-321635, названий за його координатами. Цей об’єкт був унікальний тим, що спочатку він був невидимим, потім став яскравим, потім зник, а потім знову з’явився. Така поведінка була незвичайною” – стверджує Тара Мерфі, співробітниця Сіднейського Інституту астрономії й школи фізики Сіднейського університету.

Автори відзначають, що сигнал відразу привернув їхню увагу. У нього була висока поляризація — це коли радіохвильовий сигнал коливався в одному напрямку, але цей напрямок обертається з плином часу.

Вчені зафіксували шість радіосигналів за дев’ять місяців у 2020 році. Після цього вони спробували знайти джерело ASKAP J173608.2-321635 у видимому світлі, але не вийшло.

“Яскравість об’єкта також різко змінювалася в 100 разів, і сигнал включався і вимикався, по всій видимості, випадковим чином. Ми ніколи не бачили нічого подібного. Спочатку ми думали, що це пульсар — дуже щільний тип обертається мертвої зірки, або ж зірка, що випромінює потужні спалахи. Але сигнали від цього нового джерела не відповідають тому, що ми очікуємо від цих типів небесних об’єктів” – вважає Цзітенг Ван, перший автор статті та аспірант школи фізики Сіднейського університету.

Поле перерви ASKAP J173608.2-321635 знову став активним, але його характер змінився. Після появи сигнал зник за один день, хоча при попередніх спостереженнях це тривало кілька тижнів.

Зафіксовані радіохвилі не відповідають жодному з відомих джерел. Це, на думку авторів, може бути новий клас зоряних об’єктів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button