Фото

З турботою про планету: зелена галактика на місці старих шахт (фото)

Зелена галактика на місці старих шахт.

Відпрацьовані шахти – справжня екологічна проблема. Адже коли корисна порода закінчується, шахтарі йдуть, то за ними залишається спустошена землі і мертві терикони породи. У Шотландії екологи і креативщики вирішили цю проблему по-своєму, створивши справжню зелену галактику.

У південній частині Шотландії є горбиста земля, яку називають «Лоутер Хіллз». Кілька десятиліть тому, тут розташовувалася одна з найбільших вугільних шахт країни. Працювала вона протягом майже півтора століття. Однак до середини минулого століття шахта виявилася остаточно вичерпаною, і її закрили.

Мертві терикони, перетворені в зелені кургани.

Як похмуре нагадування про гірничодобувний комплекс залишилися лише пагорби відпрацьованого ґрунту і повна відсутність рослинності. Закрита шахта довго була більмом на оці екологів та місцевих властей. В результаті за справу взявся архітектор Чарльз Дженкс, який зміг перетворити 22 гектари пустельної території в один з найбільших парків регіону.

Дивовижний зелений дизайн.

Вся площа старої шахти була озеленена, а клумби складені у такому порядку, що з висоти пташиного польоту парк перетворюється в серію малюнків. За словами Чарльза Дженкса, пагорби колишньої шахти утворять Чумацький Шлях і Туманність Андромеди. Над третім «малюнком» все ще ведуться роботи.

Зелені пагорби на місці старих шахт.

Для озеленення парку довелося проробити колосальну роботу. Для того щоб озеленити ділянку, довелося застелити майже 22 гектари чорнозему і різних добрив, так як природний плодоносний шар ґрунту тут був фактично знищений за десятиліття роботи шахтного комплексу.

Дивовижні рукотворні пейзажі.

За словами архітектора, проекти такого роду – непогана альтернатива для будь-якої відпрацюваної шахти чи копалини. Користь від таких проектів не стільки естетична, скільки екологічна.

Нагадування про минуле.

Штучне відновлення ґрунту і рослинності в таких регіонах захищає грунтові води від потрапляння в них небезпечних елементів. Навколишні «зелені» території також захищаються від подальшого опустелювання.

Дивовижна краса.

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button