Фото

З’явилися нові надчіткі фотографії Сонця

Колись дослідники могли лише мріяти про надпотужну техніку, яка здатна вловлювати сигнали далеких зірок, а тепер вчені кожен день отримують дані від тисячі космічних тіл. Незважаючи на стрімкий розвиток науки, ми все ще не так багато знаємо про нашу власну зірку. Нові фотографії телескопа GREGOR змогли розширити наше розуміння про Сонце.

L. Kleint, KIS.

Зовсім недавно NASA запустило космічний корабель до Сонця, а телескоп на Гаваях зміг зробити фотографії зірки в найвищому дозволі. Тепер до цих сонячних перемог приєднується європейський телескоп GREGOR, який знаходиться на острові Тенеріфе, Іспанія.

Команда вчених, що працюють з телескопом, недавно отримала «найвищий дозвіл зображень Сонця, коли-небудь зроблених європейським телескопом». Дослідники відразу ж поспішили поділитися двома знімками зірки. На одному з них видно сонячну пляму, схоже на зубасту відкриту пащу. Темна частина плями зазначає щодо «прохолодну» область на Сонці. На іншому зображенні виділяються структури сонячних магнітних полів.

KIS

Зробити такі чіткі знімки вдалося після заміни оптики на телескопі. Тепер GREGOR може розрізняти на поверхні Сонця деталі розміром до 50 кілометрів при діаметрі зірки 1,4 мільйона кілометрів.

«Нова оптика телескопа дозволить вченим вивчати магнітні поля, конвекцію, турбулентність, сонячні виверження і сонячні плями в найдрібніших деталях», – говорить команда GREGOR.
KIS
«Це був дуже захоплюючий, але водночас надзвичайно складний проєкт. Всього за один рік ми повністю модернізували оптику, механіку і електроніку, щоб досягти найкращої якості зображення », – говорить провідний автор статті доктор Люсії Кляйнт.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button