Всесвіт

Позаземне життя може бути там, де його не шукали

Фізики Луїс Анчордокі і Юджин Чудновський з Міського університету Нью-Йорка, висунули гіпотезу, про те, що життя могло формуватися і розвиватися всередині зірок.

WikiImages

На думку дослідників, все залежить від того, як ви визначаєте життя. Якщо ключовими критеріями є здатність кодувати інформацію і здатність цих носіїв інформації до самовідтворення швидше, ніж вони розпадаються, тоді гіпотетичні монопольні частки, нанизані на космічні нитки – космічні намиста – можуть скласти основу життя всередині зірок, як ДНК і РНК в більшості становлять основу життя на землі.

Незважаючи на те, що вченим ще тільки належить виявити космічні нитки (одномірні лінійні об’єкти) або монополії (елементарні частинки тільки з одним магнітним полюсом), вже було висловлено багато припущень про те, як вони можуть поводитися.

Згідно з новим дослідженням, космічні намиста можуть утворюватися в результаті послідовності фазових переходів, що порушують симетрію. На першому етапі виникають монополії. У другому – нитки. Це, в свою чергу, за словами авторів дослідження, може створити стабільну конфігурацію з однієї монопольної намистини і двох ниток, які, в свою чергу, можуть з’єднуватися, утворюючи одно-, дво- і навіть тривимірні структури – дуже схожі на атоми, з’єднані хімічними зв’язками.

Одномірні намиста навряд чи несуть інформацію. Але складніші структури потенційно можуть – і вони можуть вижити досить довго, щоб відтворюватися, живлячись термоядерною енергією, що генерується зіркою. Незважаючи на те, що життя таких самовідтворюючих ядерних видів коротка, завдяки еволюційним процесам вони можуть сильно ускладнитися через покоління. І така форма життя, як вважає Юджин Чудновський, могла б розвинути інтелект.

Ці форми життя дійсно можуть бути присутніми в зірках, які мають тенденцію остигати швидше, ніж можуть пояснити сучасні моделі. Прискорене охолодження, яке сьогодні все ще є загадкою, можна пояснити тим фактом, що ці організми використовують частину енергії зірки для виживання. Таким чином, місцями для пошуку можуть бути ті зірки, яскравість яких нерегулярно тьмяніє без видимої причини.

«Це захоплююча думка, що Всесвіт може бути заповнений розумним життям, яке настільки відрізняється від нашого, що ми не змогли розпізнати його існування» – розповідає Юджин Чудновський.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button