Наука

З жаб зробили колагеновий пластир для лікування трофічних виразок

Дослідники розробили регенеративну пов’язку для ран, зроблену з жаб’ячої шкіри. Вона добре підійде, наприклад, для загоєння трофічних виразок при діабеті.

Вчені з Наньянського технологічного університету Сінгапуру розробили технологію виробництва колагену зі шкурок жаб. На першому етапі зі шкіри видаляються забруднення, отриманий матеріал змішується в пасту, з якої витягується чистий колаген. Його автори розробки використовують для виробництва біорозкладаної і біосумісної пов’язки.

Дослідники кажуть, що при нанесенні на складну трофічну рану такий «пластир» прискорює загоєння, створюючи пористий шар для коагуляції лейкоцитів і загоювальних агентів. Крім того, він служить захисним бар’єром, який перешкоджає проникненню бактерій, але при цьому зберігає вологість рани.

Колагенова пов’язка і личинки для очищення рани. Фото: Наньянського технологічного університету Сінгапуру

Автори розробки відзначають, що колаген в новому пластирі функціонує, як будівельні ліса: осередки, створюють опорну конструкцію і дозволяють мігрувати сусіднім клітинам. У міру розмноження клітин шкіри пластир повністю розчиняється і замінюється новою шкірою.

Хоча жаб’яче м’ясо в багатьох країнах світу вважається делікатесом і рідкістю, в Сінгапурі — це один з популярних продуктів. При цьому шкурки жаб, вирощених на фермі, як правило, просто викидають. Це означає, що виробництво пов’язок не зажадає істотних витрат на компоненти.

Трофічні виразки – це тривалі дефекти тканин, які насилу гояться. Більшість з них розвиваються на тлі варикозного розширення вен, яке призводить до хронічної венозної недостатності. Такі рани затягуються дуже довго при цьому важливо забезпечити захист від інфекційного зараження.

Вчені вважають, що в міру старіння населення і поширення діабету необхідність в лікуванні складних трофічних виразок буде тільки зростати. Новий пластир – одне з можливих рішень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button