Екологія

Забруднюючі речовини змінюють поведінку тварин і людей

Експерти з різних галузей науки вивчили вплив хімічних забруднювачів на дику природу й оцінили ризики смертності, розмноження і зростання різних видів.

Unsplash

Потрапляючи в стічні води медикаменти, метали та інші менш очевидні хімічні забруднювачі можуть змінювати поведінку тварин. Дослідники підготували великий документ і дорожню карту для вивчення цієї проблеми та підвищення обізнаності про неї.

Провідні світові експерти прийшли з різних відповідних дисциплін, включаючи екологічну токсикологію, регулюючі органи та експертів з хімічних ризиків. Група з 30 осіб сформувала документ і дорожню карту, щоб допомогти захистити навколишнє середовище від хімічних речовин, що змінюють поведінку тварин і людей.

У своїй доповіді вчені описали дослідження, в яких показується, як антидепресанти й заспокійливі препарати, що потрапляють в навколишнє середовище, змінюють поведінку риб і безхребетних. Ці ліки, як і багато інших препаратів, виявляються в середовищі існування тварин завдяки стічним водам. Дослідження також показують нам, що існують і інші приклади поведінкових змін, викликаних хімічними речовинами.

Вчені стурбовані не тільки очевидними забруднювачами, такими як фармацевтичні препарати, але і попереджають про речовини, вплив яких на організм до кінця невідомий. Це, наприклад, хімічні речовини в пластмасах, миючих засобах, тканинах і засобах особистої гігієни. Автори документа розробили дорожню карту, відповідно до якої вони закликають політиків, регулюючі органи та екологічних лідерів проводити заходи, спрямовані на мінімізацію шкоди забруднюючих речовин.

Серед рекомендацій дорожньої карти удосконалення методик вивчення поведінкових змін, викликаних забруднювачами, розробка нових і адаптація існуючих тестів на токсичність для визначення впливу речовин на поведінку живих організмів. Також вчені закликають розробити інтегративний підхід до оцінки екологічного ризику, який охоплює зміну поведінки. Автори закликають враховувати в оцінці не тільки смертність, але також зростання і розмноження. Крім цього, дослідники говорять про необхідність підвищити надійність тестів, які повинні враховувати варіативність поведінкових реакцій і розробити методичні рекомендації та тренінги з оцінки результатів подібного роду досліджень.

Робота опублікована в журналі Environmental Science and Technology.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button