Здоров'я

Вчені дізналися, як червоне м’ясо впливає на здоров’я серця

Британські дослідники, які вивчили дані майже 20 000 осіб, виявили, що споживання будь-якого червоного й обробленого м’яса пов’язане зі зниженням відразу трьох різних показників здоров’я серця.

Нова робота підтверджує всі попередні результати, які говорили про шкоду червоного м’яса для здоров’я.

На сьогодні існують докази того, що червоне м’ясо змінює мікробіом кишківника, що призводить до вищого рівня певних метаболітів в крові, які, своєю чергою, пов’язані з більшим ризиком серцевих захворювань. Крім цього раніше споживання червоного м’яса вже було пов’язано з хворобами серця, які є головними причинами смерті по всьому світу.

“Попередні дослідження показали зв’язок між великим споживанням червоного м’яса та підвищеним ризиком серцевих нападів або смерті від серцевих захворювань”, – говорить автор дослідження доктор Захра Раїсі-Естабра з Лондонського університету королеви Марії. “Вперше ми вивчили взаємозв’язок між споживанням м’яса і показниками здоров’я серця. Це може допомогти нам зрозуміти механізми, що лежать в основі раніше спостерігалися зв’язків з серцево-судинними захворюваннями».

У дослідженні взяли участь 19 408 учасників британського «біобанку». Вчені вивчили дієти та споживання червоного та обробленого м’яса та порівняли ці дані з інформацією про здоров’я та анатомію серця учасників.

Автори роботи виявили, що більше споживання червоного й обробленого м’яса було пов’язано зі зниженням показників здоров’я серця за всіма дослідженими показниками. Зокрема, люди які частіше їли такі продукти, мали менші шлуночки, гіршу функцію серця і більш жорсткі артерії – все це маркери погіршення серцево-судинного здоров’я.

В рамках дослідження вчені також вивчили взаємозв’язок між показниками серця і споживанням жирної риби, яка раніше була пов’язана з поліпшенням здоров’я серця. Вони виявили, що в міру збільшення споживання жирної риби (наприклад, лосося) поліпшується робота серця й артерії стають більш еластичними.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button