Екологія

Перша в світі плавуча вітряна електростанція з’явиться біля узбережжя Шотландії (4 фото + відео)

Шотландський уряд і норвезька нафтогазова компанія Statoil підписали угоду на будівництво п’яти вітряних турбін потужністю шість мегават кожна, які будуть встановлені на плаваючі платформи в 25 кілометрах від північно-східного узбережжя Шотландії, поблизу міста Пітерхед. Проект, що отримав назву Hywind і заявлений як перша в світі плаваюча вітряна електростанція, яка буде виробляти достатньо електроенергії для живлення 20 000 будинків. Відкриття електростанції планується в 2017 році.

3dace9231ad090f4226e5c3e62aa0d8d

Електростанція Hywind загальною потужністю 30 мегават буде генерувати електроенергію завдяки місцевим морським вітрам, швидкість яких зазвичай становить близько 19 вузлів (10 метрів в секунду) і займатиме площу близько 4 квадратних кілометрів. Самі вітряки будуть встановлюватися на глибину 95-120 метрів над поверхнею води.

При бажанні вітряні турбіни можна буде без проблем перемістити від узбережжя в більш глибокі води, так як їх основа не буде кріпитися до морського дна, а буде розташовуватися на плавучих платформах. Оптимальною ж глибиною для достатнього осідання платформи є 20-50, проте глибина 2/3 північних морських вод коливається від 49 до 220 метрів, що, в свою чергу, відкриває широкі можливості для вибору підходящого місця розташування.

Така мобільність відкриває ряд переваг:

  1. По-перше, таким чином плавучі електростанції не будуть нікого дратувати своїм виглядом. Ви здивуєтеся, але жителі прибережних зон найчастіше скаржаться саме на це.
  2. По-друге, мобільність означає можливість переміщати вітряки далі від узбережжя, де морські вітри можуть бути значно сильніше, ніж у прибережних зонах.
  3. По-третє, плавучі вітряні електростанції, швидше за все, не будуть заважати роботі риболовецьких та іншим судам. Крім того, всі турбіни будуть об’єднані у свого роду плавучу ферму і, отже, використовувати єдину інфраструктуру ліній електропередач і силових кабелів.

Розробкою технології плаваючих вітряних турбін займаються останні 6 років. У 2009 році в 10 кілометрах від норвезького острова Кармен був встановлений перший 2,3-мегаватний прототип. Він став першою плаваючою турбіною великої потужності. Вона виробляє 7,3 гігавата електроенергії та здатна протистояти хвилям висотою до 11 метрів.

Як і у випадку з турбіною близько Кармен, вітряки Hywind будуть встановлюватися на спеціальні циліндричні буї. Кожен таких буїв додасть кожній турбіні за 54 тонни додаткової ваги. Для більш надійної фіксації турбін на потрібному місці будуть використовуватися додаткові якірні ланцюги.

Натхнення: nlo-mir.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть