Всесвіт

Загадкові дюни Шангрі-Ла на Титані

Шангрі-Ла — апарат «Кассіні» надає вам унікальну можливість побачити її на власні очі. Щоправда мова йде не про вигадану країну, що прихована десь в горах Тибету, а про один з регіонів Титану, розташованому на південь від екватора супутника. «Кассіні» провів радарну зйомку цієї ділянки і відобразив море дюн, що покриває його.

2f9d0ef8c1a1801dbaddc1391591dbda

Зйомка була проведена під час зближення, що відбулося 25 липня 2016 року. Лінійні утворення — це і є дюни Титану. Як і майже все на поверхні, пісок, з яких утворені дюни, складаться з вуглеводнів, які осіли з атмосфери супутника.

Як і дюни нашої планети, під впливом вітру вони обтікають перешкоди на поверхні Титану. Аналіз зображень дозволив дослідникам дійти висновку, що напрямок вітрів на Титані змінюється при коливаннях його орбіти відносно Сонця. Також «Кассіні» сфотографував «передмістя» регіону Ксанаду.

Так називають яскраве плато розміром з Австралії, розташоване в південній півкулі супутника. Дані спостереження показують, що воно складається з водяного льоду. На думку багатьох дослідників Ксанаду може бути найдавнішим регіоном Титану ділянкою оригінальної крижаної кори супутника, яка тепер похована під шаром вуглеводнів.

Проліт 25 липня став останнім візитом «Кассіні» до півкулі Титану. До кінця своєї місії апарат ще чотири рази відвідає Сатурна, але буде вивчати лише його північний полярний регіон, де зосереджені майже всі вуглеводневі моря і озера супутника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button