Всесвіт

Супутник GOES-18 поділився першими знімками Сонця, на них видно викид корональної маси (відео)

Поки дані GOES-18 на етапі післяпускових випробувань слід вважати попередніми і непрацездатними. Але супутник вже надав захоплюючі зображення Сонця.

Сонячний ультрафіолетовий тепловізор, або SUVI, на борту супутника NOAA GOES-18 запустили 1 березня 2022 року. Спостереження за Сонцем в крайній ультрафіолетовій частині електромагнітного спектра почалися 24 червня 2022 року. Вже в липні SUVI GOES-18 зафіксував викид корональної маси. На анімації нижче її можна спостерігати в правому нижньому квадранті Сонця.

Зараз GOES-18 проходить післяпускові випробування і перевірку приладів і систем. На початку 2023 року він стане повноцінним супутником NOAA (Національного управління океанічних і атмосферних досліджень). Його дані допоможуть центру прогнозування космічної погоди NOAA, що допоможе вчасно попереджати електроенергетичні компанії, постачальників телекомунікаційних послуг та супутникових операторів про сонячні спалахи.

Поки дані GOES-18 на етапі післяпускових випробувань слід вважати попередніми і непрацездатними, відзначили в NOAA.

Нагадаємо, в залежності від розміру і траєкторії сонячних вивержень можливий вплив на навколоземний простір і магнітосферу Землі може викликати геомагнітні бурі, які призводять до порушення електропостачання, систем зв’язку і навігації. Також такі шторми можуть призвести до радіаційного пошкодження орбітальних супутників і Міжнародної космічної станції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button