Всесвіт

Загадковим світінням у космосі знайшли пояснення

Астрономи канадського Університету Макґілл пояснили світіння, що залишилося після злиття нейтронних зірок, повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.

На думку вчених, сяйво, яке довгий час протрималося після космічної катастрофи, виникло через викиди (джети) плазми.

Як уточнили астрономи, зазвичай вони спостерігають короткочасні спалахи гамма-випромінювання, які виникають, коли плазмові струмені вириваються з полюсів чорної діри або нейтронної зірки і стикаються з газом і пилом. Як тільки приплив енергії припиняється, світіння в гамма-діапазоні припиняється.

Проте спостереження тривалого спалаху після злиття нейтронних зірок, зареєстрованого 17 серпня 2017 року на відстані 138 мільйонів світлових років від Землі, показало, що механізм виникнення післясвітіння повинен бути складнішим.

Дослідники вважають, що зіткнення нейтронних зірок викликало викиди плазми. В міжзоряному середовищі через джети виникли ударні хвилі, які нагріли газ і пил, змусивши міжзоряне середовище випускати випромінювання в рентгенівському і радіодіапазонах. При цьому навколо джетів утворився «кокон», який світиться протягом багатьох місяців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments