Наука

Зайві кілограми в пізньому віці допоможе прожити довше

Нове дослідження показало, що накопичення «жирку» з віком – не так вже й погано. Дослідники з Університету штату Огайо в США стверджують, що люди, який вступають у доросле життя з індексом маси тіла (ІМТ) в межах норми, а в більш пізньому віці набирають зайві кілограми, насправді живуть довше за інших.

У дослідженні, опублікованому в журналі Annals of Epidemiology, вчені спостерігали за двома поколіннями американців, що живуть в одному з міст в Массачусетса протягом майже 70 років. У ході дослідження вчені аналізували медичні дані понад 4500 людей та 3700 їхніх дітей.

Дослідники враховували відмінності, викликані курінням, статтю та захворюваннями. Вони виявили, що маса тіла людини пов’язана з ризиком смерті.

Спостереження показали, що молоді люди з нормальною вагою, які з віком набирали зайву вагу (але ніколи не страждали ожирінням) мали найбільшу тривалість життя. Люди, які поступово набирали зайві кілограми, жили навіть довше тих, хто протягом усього життя зберігав індекс маси тіла в межах норми.

Однак дослідники відзначають, що діти, які починають доросле життя, страждаючи від ожиріння, і набирають зайву вагу, мали найвищий рівень смертності.

“Тепер, завдяки цьому дослідженню, ми знаємо більше про те, як зміни ваги пов’язані зі смертністю», – пишуть дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button